SRBIN ZAVODIO RED U NAPULJU Svirao penal, dao crveni karton, Engleska slavila u velikom derbiju

U reprizi finala prošlog šampionata Evrope, Engleska je u prvih 45 minuta deklasirala Italiju, vodila je 2:0 golovima Rajsa i Kejna iz penala.

Hari Kejn je večeras postao najbolji strelac u istoriji Engleske, a njegova selekcija je prvi put oborila na pleća Italiju još od 1977. godine.

Srpski sudija Srđan Jovanović imao je mnogo posla. U 41. minutu je Di Lorenco igrao rukom u svom kaznenom prostoru u duelu sa Kejnom, pa je Jovanović dobio poziv iz VAR sobe da pogleda tu situaciju. Pokazao je vrlo brzo na belu tačku, odgovornost je preuzeo Hari Kejn i bio neumoljiv u 44. minutu, za 0:2.

Samo minut kasnije je moralo da bude 0:3, ali se Griliš obrukao i promašio prazan gol iz neposredne blizine.

Italija je zaigrala ofanzivnije u drugom delu. Inicijativa im se isplatila u 56. minutu, kada je na 1:2 smanjio Retegi.

Nisu više Englezi bili onaj im iz prvog poluvremena, Italija je stezala obruč, nije bilo završnog pasa, a u 80. minutu su gosti ostali sa desetoricom, pošto je drugi žuti karton dobio Luk Šo.

U drugom meču ove grupe Severna Makedonija je savladala Maltu sa 2:1.