"PETARDA" BAJERNA Lajpcig silan pred Siti

Auzgburg je poveo posle samo tri minuta kada je Beriša zatresao mrežu Jana Zomera.

Međutim, to je samo naljutilo fudbalere domaćih koji su za 20 minuta postigli tri gola, Kanselo je otvorio mrežu gostiju u 15. minutu, samo četiri minuta kasnije je Pavar preokrenuo rezultat.

Isti strelac je bio u 35. minutu, a pred kraj prvog poluvremena Liroj Sane je postigao četvrti gol za Bajern i tako su posle 45 minuta vodili sa 4:1.

U drugom poluvremenu smo videli "samo" dva gola. Ponovo je Beriša postigao pogodak, a konačan rezultat je postavio Dejvis u 75. minutu.

Lajpcig je sa 3:0 savladao Borusiju Menhengladbah i tako napravio sjajnu uvertiru za revanš sa Mančester sitijem u osmini finala Lige šampiona.

Na utakmici Ajntraht - Štutgart nije bilo pobednika (1:1), dok je istim rezultatom završen i meč Herta - Majnc.