DVOSTRUKI STRELAC Neverovatna partija Darka Lazovića u pobedi Verone protiv Kremonezea (VIDEO)
EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO

Srpski reprezentativac je prekinuo post koji je trajao tačno godinu dana, odnosno duela sa Salernitanom odigranim 9. januara 2022. i u 219. meču u prvenstvu Italije prvi put je bio dvostruki strelac.

Lazović je prethodno dva gola postigao 16. maja 2015. u pobedi Crvene zvezde protiv OFK Beograda na Karaburni 4:2. Rekordna tri pogotka upisao je 12. aprila 2014. u trijumfu crveno-belih protiv Čukaričkog 4:1.

Tridesetdvogodišnji Srbin je u 9. minutu doneo prednost svom timu nakon što se odlično snašao, okrenuo, i sa pet metara poslao loptu u mrežu gostiju. Konačan rezultat postavio je u 26. minutu.

PRETI MU STRAŠNA KAZNA Brutalna tuča sa fudbalerom Barselone koja mu može doći glave (VIDEO)

Lazović je zamenjen u 82. minutu, dok je njegov saigrač Ivan Ilić na terenu bio do 66. minuta.

Verona je na deobi pretposlednjeg mesta sa devet bodova, a Kremoneze poslednji sa dva boda manje.