BURAN GRADSKI DERBI Dva crvena, penal i kiks Barselone

Bio je ovo prilično buran gradski derbi u kom je prekinuta serija pobeda Barselone u domaćem prvenstvu.

Igrao se sedmi minut kada je Gavi propustio priliku za Barselonu posle koje je izborio korner.

Posle kornera stvorila se gužva, a potom je Markos Alonso glavom iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

U 72. minutu je dosuđen penal za Espanjol posle prekršaja Markosa Alonsa, a precizan sa bele tačke bio je Hoselu za 1:1.

A, onda je nastao haos u finišu.

Prvo je drugi žuti karton u 78. minutu zaradio zbog nesportskog ponašanja Đordi Alba, a dva minuta kasnije sudija je poslao u svlačionicu i fudbalera Espanjola, Vinisijusa Souzu.

Malo je nedostajalo da na hlađenje pre vremena ode i Leandro Kabrera, ali je VAR preinačio odluku sudije i poništio njegov crveni karton.