"TOBDŽIJE" NISU ZABORAVILE DA IGRAJU FUDBAL Arsenal preokretom slavio u derbiju Londona i nastavio juriš ka tituli

Fudbaleri Arsenala savladali su Vest Hem u derbiju Londona u 17. kolu, odnosno, poslednjem meču čuvenog Boksing deja sa 3:1 i tako nastavili da gaze ka tituli.

"Tobdžije" su loše otvorile meč, ali im to nije smetalo da se u nastavku vrate i dođu do još jednog bitnog trijumfa. Vest Hem je vodio od 27. minuta pogotkom Benrahme iz penala, ali je to bilo sve od gostiju.

Tanjug

Drugi deo igre u potpunosti je pripao Arsenalu. Bilo je potrebno samo da se slomi otpor "čekićara". Kada je to učinio Saka u 53. sve je bilo lakše. Preokret je doneo Martineli u 58. da bi Nketija postavio konačan rezultat u 69. minutu.

Arsenal je došao do 40 bodova i suvereno čuva vrh tabele, dok Vest Hem tone ka zoni ispadanja.