IMALI SU IGRU, ŠANSE, DVA PENALA - ALI NISU IMALI ŽIRUA Talični napadač odveo Francusku u polufinale, Kejn promašio jedanaesterac za produžetke (VIDEO)

Možda su bili bolji, ne možda, nego sigurno, ali nisu imali taličnog napadača koji ne samo da je ušao u istoriju na ovom Svetskom prvenstvu kao najbolji strelac Francuske već preti da postane apsolutni junak možda i odbrane trona.

Karim Benzema se povredio i nije mogao da igra na Mundijalu, ali je i više nego spreman bio iskusni napadač Milana koji je preuzeo njegovo mesto i tamo gde je stao Karim u Realu, Žiru je nastavio u Kataru.

Ne samo da je postigao tri gola pre četvrtfinala već je sa četvrtim odveo svoju selekciju u još jedno polufinale na Mundijalu.

Engleska je imala više od igre, ali je još jedan rekorder Ugo Loris briljirao na golu i sa čak šest obrana čuvao svoju mrežu. Loris je ove večeri postao igrač sa najviše nastupa u dresu Francuske jer je sa 143. nastupom prestigao Lilijena Tirama.

Francuska je povela već u 17. minutu sjajnim pogotkom Aurelijena Čuamenija sa nekih 25 metara i kao da su tada "galski petlovi" stali i mislili da je sve rešeno. Englezi su ubacili u višu brzinu, ali je Loris branio udarce Megvajera, Kejna, Belingema...

Izjednačenje je stiglo u pravo vreme. Čuameni je srušio Saku, a Kejn bio neumoljiv. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, ponovo je Olivije Žiru zasijao. Sjajni centarfor odlično je pratio centaršut Grizmana i u 78. minutu pogodio za novu prednost Francuza.

Ponovo smo mogli da gledamo produžetke, ali je Kejn promašio u 84. sa bele tačke. Poslao je napadač Totenhema loptu preko gola i tako bukirao svojoj selekciji karte za povratak kući, a Francuskoj omogućio polufinale sa Marokom.

ENGLESKA - FRANCUSKA 1:2 (0:1)

Stadion: Al Bajt, Sudija: Vilton Sampajo

ENGLESKA: Pikford – Voker, Stouns, Megvajer, Šo – Rajs, Belingem, Henderson – Saka, Kejn, Foden.

FRANCUSKA: Loris - Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez – Čuameni, Rabio, Grizman – Dembele, Žiru, Mbape.

KRAJ! Francuska je u polufinalu!

90. minut - Još osam minuta nadoknade!

84. minut - Promašio je ceo gol Kejn! Lopta ide preko gola!

82. minut - PENAL ZA ENGLESKU! Ponovo Francuzi neoprezni, sada je oboren bio Mejson Maunt!

78. minut - GOOOOL! ŽIRU! Francuska ponovo vodi! Napadač kažnjava sve promašaje Engleza!

72. minut - Ponovo sjajna šansa a Englesku! Odlično je probio Šo i centrirao ka Saki koji je promašio sa 10 metara!

70. minut - Šansa sada za Megvajera! Bilo je jako blizu! Lopta odlazi pored gola.

62. minut - Ponovo Kejn u prilici, ali je sada udarac kapitena Engleske bio preslab.

60. minut - Probao je sada Bukajo Saka, ali ponovo brani Loris!

54. minut - GOOOL! Perfektno izveden penal Kejna za izjednačenje!

52. minut - PENAL ZA ENGLESKU! Čuameni je srušio Saku i dileme nije bilo!

47. minut - Kakav udarac Harija Megvajera i kakva odbrana Lorisa. Ne dozvoljava izjednačenje kapiten Francuske!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

45. minut - Još četiri minuta nadoknade.

38. minut - Englezi pritiskaju nakon pogotka Francuske, ali ne uspevaju da stvore ozbiljnu šansu.

29. minut - Sjajan šut Harija Kejna sa 20 metara, ali odlično brani Loris!

17. minut - GOOOOL! Kakav pogodak! Aurelijen Čuameni je oprobao šut sa nekih 25 metara i sjajno pogodio u dalji ugao Pikfordovog gola!

11. minut - Dobra šansa za Francusku! Odlično je probio Dembele po desnom boku, a onda centrirao ka Žiruu. Napadač je probao glavom, ali pravo u naručje Pikforda.

20.00 - Utakmica je počela!

19.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Svetskog prvenstva između Engleske i Francuske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katara.