MESI IDE NA MEGDAN HRVATSKOJ Argentina prokockala prednost od 2:0, hrabri Holanđani uveli meč u produžetke, ali "gaučosi" na penal ruletu imali više sreće i idu na "vatrene" u polufinalu
EPA-EFE/ABIR SULTAN

Četvrtfinalna utakmica na stadionu Lusail Ikonik nakon 90 minuta i dva produžetka završena je rezultatom 2:2, a onda je u penal seriji slavila Argentina.

Bio je to trenerski duel najstarijeg i najmlađeg selektora na Mundijalu, s jedne strane iskusnog 71-godišnjeg Luja van Gala, s druge 44-godišnjeg Lionela Skalonija. Ovaj drugi je pokazao da svet ostaje na mlađima…

Van Galu za utehu da nije doživeo poraz na svetskim prvenstvima ni nakon 12 utakmica.

Argentina je do vođstva stigla u 35. minutu. Leo Mesi je izvanredno proigrao 24-godišnjeg Nahuela Molinu, fudbaler madridskog Atletika izašao je ispred golmana Noperta i za korak pre Van Dajka poslao loptu u mrežu – 1:0.

Prednost je duplirao kapiten Argentine golom iz jedanesterca u 73. minutu. Prethodno je u kaznenom prostoru neprezno startovao Damfris i srušio Akunju. Bio je to Mesijev deseti gol na Svetskim prvenstvima.

MESI IDE NA MEGDAN HRVATSKOJ Argentina prokockala prednost od 2:0, hrabri Holanđani uveli meč u produžetke, ali

U tim trenucima izgledalo je da će Argentinci rutinski stići do polufinala. Međutim, u 83. minutu Vout Veghorst koristi dobro dodavanje Berghuisa i udarcem glavom vraća neizvesnost u meč – 1:2.

Nastavili su Holanđani sa napadima, Berghuis je i sam mogao da zatrese mrežu Emilijana Martineza, bilo je mnogo čarki i nervoze u oba tima, a onda u poslednjem desetom minutu nadoknade dosuđen je slobodan udarac za Lale: fudbalsku „podvalu“ izvela su dvojica rezervnih igrača u narandžastm dresovima, Kopmajners se nije odlučio da šutira na gol iz slobodnog udarca, nego je kratko dodao loptu do Veghorsta, a fudbaler turskog Bešiktaša drugi put na meču šalje loptu u mrežu Argentine – 2:2!

Usledili su produžeci, a mnogo bolje prilike u tom periodu imali su Argentinci preko Lautara Martineza i Enca Fernandesa, koji je u poslednjim trenucima u 121. minutu pogodio stativu!

Na kraju su pobednika odlučili penali: uspešniji su bili Argentinci i pobedili sa 4:3. Junak je bio golman Emilijano Martinez, odbranio je udarcem Van Dajka i Berghuisa.

Argentina će u polufinalu igrati protiv Hrvatske koja je ranije u toku dana načinila podvig i nakon penal serije eliminisala selekciju Brazila. Taj duel na programu će biti u utorak 13. decembra u Lusailu.

Drugi polufinalni par dobiće se nakon sutrašnjih utakmica četvrtfinala između Maroka i Portugala (16) odnosno Engleske i Francuske (20 časova).

Holandija - Argentina (2:2) Penali (3:4)

Stadion: Lusail

Sudija: Antonio Mateu

Holandija: Nopert – Timber, Van Dajk, Ake – Damfris, De Ron, De Jong, Blind – Bergvajn, Gakpo, Depaj

Argentina: E. Martines – Molina, Romero, Otamendi, L. Martines, Akunja – De Paul, E. Fernandez, Mekalister – Mesi, Alvares

Penal:

3:4 - Lautaro doneo Argentini polufinale!

3:3 - Pogađa De Jong!

2:3 - Enco Fernandez promašuje čitav gol! Imao je šut za pobedu!

2:3 - Ne predaje se ni Holandija!

1:3 - Gol! Argentina ima prvu meč loptu!

1:2 - Smanjuje Holandija prednost Argentine!

0:2 - Paredes pogađa! Vodi Argentina!

0:1 - Novi promašaj Holanđana! Berghaus je zaustavljen!

0:1 - Gol! Mesi dovodi "gaušose" u prednost!

0:0 - Promašio je kapiten Holandije Van Dajk!

Drugi produžetak:

120. minut - Penali! Nevišena drama!

114. minut - Kakva prilika za Lautara! Neverovatno šta je promašio!

110. minut - U toku je drugi produžetak, bližimo se novoj penal seriji!

Produžeci:

97. minut - Deluju i dalje malo "šokirano" Argentinci, dok sa druge strane Holandija pokušava to da iskoristi i preokrene

91. minut - Počeo je prvi produžetak!

Drugo poluvreme:

EPA-EFE/Mohamed Messara

100. minut - GOOOL! Izigrani su Argentinci! Lukava akcija "Lala" i pogodak Vegorsta vredan produžetaka (2:2)

83. minut - GOOOOL! Veghorst je nakon centaršuta sa desne strane odlično je reagovao i glavom savladao Emilijana Martineza (1:2)

72. minut - GOOOL! Mesi sa bele tačke postiže gol, svoj deseti na Mundijalima i tako približio "gaučose" polufinalu i megdanu sa Hrvatskom! (0:2)

63. minut - Šutirao je Mesi iz slobodnjaka, ali lopta završava preko gola

55. minut - Namerno je Mesi igrao rukom, a Antonio Mateu Lahoz ne dodeljuje mu karton

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

51. minut - Imao je lepu priliku Leo Mesi da postigne pogodak, ali je na vreme golman "lala" istrčao

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

45. minut - Obećavajuća prilika za Holandiju iz prekida, dobro se brane Holanđani. U narednom napadu slična situacija, Ake je oboren u petercu gostiju, a Emilijano Martinez hvata loptu

EPA-EFE/NOUSHAD THEKKAYIL

40. minut - Sada se Holandija malo otvorila, a to koristi Mesi koji iz okreta šutira ka golu Noperta, a čuvar mreže Holandije lako hvata loptu

35. minut - GOOOL! Mesi je pokazao još jednom majstoriju! Kakav pas je poslao Molini, a onda je ovaj samo finiširao za prednost "gaučosa" (0:1)

33. minut - De Pol je imao lepu priliku, ali njegov udarac nije bio toliko jak, a završio je u rukama golmana Holandije, Noperta

30. minut - Bez prevelikih šansi na meču za sada

24. minut - Uzvratio je Bergvajn! Gađao je napadač Holandije sa ivice kaznenog prostora, ali šutirao je samo pored stative

18. minut - Uspeli su Holanđani da neutralizuju inicijativu Argentine, i sada oni kroz posed kontrolišu dešavanja na terenu. Bočni igrači stoje dosta visoko i loptama u prostor pokušavaju da proigraju napadače. Ipak, koncentrisana je argentinska odbrana

10. minut - Bolji početak Argentine, više je lopta u nogama "gaučosa"

1. minut - Utakmica je počela!

19.27 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Mundijala u Kataru između Holandije i Argentine. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa Lusail stadiona!