KAMERUNCI NAPRAVILI ČUDO, ALI SA SRBIJOM PAKUJU KOFERE Lavovi u nadoknadi srušili Brazil
(AP Photo/Pavel Golovkin)

Velika senzacija se opet dogodila na Mundijalu, glavni favorit za svetsku titulu Brazil je poražen od Kameruna - 0:1! Pobedonosni gol za afričke "lavove" je postigao Abubakar u 90. minutu.

Brazilci su se propisno ispromašivali, a golman Kameruna Epasi je činio čuda na golu! Karioke su igrale sa rezervnim timom, a uprkos porazu u osminu finala idu kao prvi iz G grupe i sastaće se sa Južnom Korejom!

Kamerun - Brazil 1:0 (0:0)

Stadion: Lusail

Sudija: Izmail Elfat (Amerikanac)

Kamerun: Epasi, Tolo, Ebose, Vo, Fai, Kunde, Anguisa, Ngamaleu, Čupo-Moting, Embeumo, Abubakar

Brazil: Ederson, Dani Alves, Bremer, Militao, Telješ, Entoni, Fabinjo, Fred, Rodrigo, Žesus, Martineli

Kraj! Pobeda Kameruna!

90+ 2- GOOOl! Kamerun vodi sa 1:0! Ovo je ono što Srbiji nikako ne odgovara, Abubakar je strelac!

85. minut - Posle prodora Rafinje, Bruno Gimaraiš je pokušao, ali je bio ometen od strane kamerunaca i opet nema ništa od gola!

79. minut - Pokušaj Kamerunca Nčama, oštar prizeman šut, ali je Ederson bio siguran!

59. minut - Povreda Epasija, koji je nezgodno udario glavom o travu prilikom pada. Ukazala mu se pomoć i nastavlja se meč.

52. minut - Aleks Teles mora van igre zbog povrede. Umesto njega ulazi Markinjos.

51. minut - Nova prilika za Kamerun. Abubakar je gađao iskosa sa desne strane, lopta je otišla malo pored stative. Opasno su pretili Lavovi u dva navrata krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Jasna opomena za Brazilce.

45. minut - Sudijska nadoknada će trajati 4 minuta!

32. minut - Još jedan žuti karton za Kamerunce, opomenut je Faj.

20. minut - Zapretio je i Kamerun preko Šupo-Motinga, duboko u šesnaesterac je prodreo napadač Lavova, ali je zaustavljen u poslednjem trenutku.

14. minut - Najbolja prilika za Brazilce, Martineli je bio sam, ali je njegov udarac aglavom zaustavio golman kameruna Epasi.

10. minut - Uspeo je Kamerun da se oslobodi pritiska i prebaci težište na polovinu Brazilaca. Za sada bez šansi.

6. minut - Oštar start nad Antonijem koji je ostao da leži na travi. Na sreću po Brazil, nastaviće meč.

3. minut - Selesao ima inicijativu od starta. Antoni je bio u prilici, šutirao po zemlji iz šesnaesterca, ali su ga blokirali Kamerunci.

1. minut - Utakmica je počela!

19.00 - Brazil je gotovo sigurno prvi, dok Kamerun priželjkuje čudo.

18.55 - Ono što brine navijače u Srbiji jeste činjenica da je Tite izveo drugu postavu.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola grupe G u kojoj se sastaju Brazil i Kamerun. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dohe.