FRANCUZI VEĆ U OSMINI FINALA Mbape ušao u seriju, Danci protiv Australije na sve ili ništa (VIDEO)

Nije bilo lako, ali nije se ni očekivalo da bude protiv polufinaliste Evropskog prvenstva. Ono što je najbitnije po Francuze jeste da su već posle dva meča overili plasman u osminu finala.

Već sada ona priča o ispadanju branioca titule u grupnoj fazi pada u vodu, a za sve to zaslužan je ko drugi nego Kilijan Mbape koji je u 61. i 86. minutu pogađao za svoju selekciju.

Danci su igrali dobro, hrabro, ali im je malo nedostajalo da iznenade šampiona sveta. Čak su uspeli da odgovore na prvi pogodak Francuza i preko Kristensena izjednače u 68. minutu, ali im to nije bilo dovoljno.

Na 1:1 Brajtvajt je pogodio stativu i tada su sve nade o pobedi pale u vodu. Brzo je stigao odgovor Mbapea i tačna na trijumf je stavljena.

Danska će sada imati meč loptu protiv Australije, ali mora i da navija za Francusku da ne izgubi od Tunisa. Ti mečevi na programu su u ponedeljak.

FRANCUSKA - DANSKA 2:1 (0:0)

Mbape u 61. i 86. minutu za Francusku - Kristensen u 68. za Dansku

Stadion: 974, Sudija: Simon Marčinjak

FRANCUSKA: Ljoris - Kunde, Varan, Upamekano, T. Ernandez - Čuameni - Rabio, Grizman - Dembele, Žiru, Mbape.

DANSKA: Šmajhel - Andersen, A. Kristensen, Nelson - R. Kristensen, Hejbjerg, Eriksen, Mele - Lindstrem, Kornelijus (od 46. Brejtvajt), Damsgor.

90. minut - Još šest minuta nadoknade!

86. minut - GOOOOL! Mbape! Ponovo napadač Francuske! Još jedna odlična akcija branioca trona i lagana završnica za novo vođstvo!

81. minut - Stativa! Sada velika šansa na drugoj strani, brzo je tekao napad Danske koji se završio udarcem Brajtvajta, ali je okvir gola stao na put preokreta!

80. minut - Rabio je probao makazicama i umalo na sjajan način ponovo pogodio! Lopta ide preko gola.

73. minut - Velika prilika za preokret! Mele je probao, ali sjajno brani Ljoris!

68. minut - GOOOL! Evo odgovora Danske! Kristensen je odlično pratio korner i nakon asistencije Nelsona poslao loptu glavom u mrežu!

61. minut - GOOOOL! Mbape! Sjajno je prošao Ernandez, uposlio napadača Francuske i uz mat u dva poteza Francuzi dolazi do prednosti!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Promena u selekciji Danske. Umesto Kornelijusa na terenu je Brejtvajt.

45. minut - Još tri minuta nadoknade.

45. minut - Probao je Eriksen sa velike udaljenosti. Bez opasnosti po gol Uga Ljorisa.

36. minut - Velika šansa sada za Dance. Kornelijus je došao do lopte i šutirao iz teške pozicije, a lopta prošla tik pored stative.

21. minut - Evo i prvog udarca ka golu. Adrijen Rabio je skočio i probao glavom, ali oprezan je bio Šmajhel.

20. minut - Kristensen je morao da ruši Mbapea u opasnom napadu Francuske i dobio je žuti karton.

15. minut - Za sada bez prava prilike. Francuzi nešto konkretniji, ali još uvek golmani nemaju mnogo posla.

17.00 - Utakmica je počela!

16.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola grupne faze Svetskog prvenstva između Francuske i Danske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja u Kataru.