DERBI BEZ GOLOVA Englezi i Amerikanci remizirali, u poslednjem kolu rasplet ko ide u osminu finala
EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

Fudbaleri Engleske i Amerike odigrali su nerešeno 0:0 u utakmici 2.kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Kataru. Nakon dva kola u ovoj grupi vrlo je neizvesna situacija. Engleska ima 4 boda, Iran 3, SAD 2, a Vels samo 1 bod.

U poslednjem kolu sastaju se Engleska -Vels i SAD-Iran.

Englezi su u najpovoljnijoj situaciji i vrlo su blizu osmine finala, dok će duel SAD - Iran prema svemu sudeći odrediti drugog putnika za nokaut fazu.

Engleska - Amerika (0:0)

Stadion: "Al Bajt"

Sudija: Žesus Valencuela

Engleska: Pikford - Tripije, Stouns, Megvajer, Šo - Rajs, Belingem, Maunt - Saka, Sterling, Kejn

SAD:Tarner - Dest, Cimerman, Rim, Robinson - Adams, Mekkeni, Musa - Vea, Pulišić, Rajt

Drugo poluvreme:

83. minut - Džoš Sardžent i Đovani Rejna su u igri umesto Timotija Vee i Hadži Rajta. Još sedam minuta do zaustavnog vremena, čini se da promene rezultata neće biti

78. minut - Prva izmena kod SAD, umesto Mekkenija u igri je Aronson iz Lidsa. Takođe, na terenu je i Mur umesto Desta. Na drugoj strani, Sautgej je odlučio da ubaci Rašforda na mesto Sake.

EPA-EFE/ALI HAIDER

68. minut - Dvostruka izmena kod Engleza. U igri su Džordan Henderson i Džek Griliš umesto Džuda Belingema i Rahima Sterlinga.

65. minut - Amerikanci jesu bolji, ali ništa bliže nisu golu od Engleza. Kristijan Pulišić zadaje najviše briga protivničkoj odbrani i ako neko da gol, onda će to biti on.

EPA-EFE/Neil Hall

57. minut - Amerikanci ofanzivniji u ovim momentima kao da više žele pobedu. Pokušao je Pulišić ovog puta

49. minut - Posle izblokiranog pokušaja Amerike, lopta se odbila do Vestona Mekenija na ivicu šesnaesterca. Bolju poziciju je imao u prvom poluvremenu, ali je sada imao više vremena da se namesti. Svejedno je poslao loptu visoko preko gola

46. minut - Počeo je drugi period igre!

Prvo poluvreme:

45. minut - Sjajan udarac Šoa! Ali je Tarner izbacio loptu u aut. Bio je pribran golman Amerikanaca!

40. minut - Odličan prodor Seržinjo Desta, Englezi u poslednji čas otklanjaju opasnost

32 minut - Kakav strašan udarac Kristijana Pulišića! Raspalio je svom snagom po toj lopti Amerikanac i pogodio prečku, koja se dugo posle toga tresla!

29. minut - Novi pokušaj Amerikanaca, šutirao je Musa, Pikford siguran.

EPA-EFE/Mohamed Messara

25. minut - Velika šansa za Ameriku, centrirao je Vea, Mekeni zahvatio loptu iz odlične situacije, ali šutira preko gola.

16. minut - Prvi šut selekcije SAD, ali nije morao Džordan Pikford da reaguje. Probao je napadač Antalijaspora Hadži Rajt nakon centaršuta Vestona Mekkenija, ali je njegov udarac glavom otišao pored stative.

10. minut - Sjajno su kombinovali po desnoj strani Belingem i Saka, a fudbaler Arsenala je vratio loptu na peterac gde je čekao Hari Kejn. Šutirao je kapiten selekcije "Gordog albiona" iz neposredne blizine, ali je njegov udarac izblokirao Volker Cimerman tako poslavši loptu u korner.

5. minut - Sa zadrškom su ušle dve ekipe u ovaj meč. Bez ikakvih dešavanja na terenu za sada. Nadamo se da će utakmica opravdati epitet derbija dana

1. minut - Utakmica je počela!

19.32 - Ovo je svakako derbi dana, pogotovo ukoliko se u obzir uzmu istorijski odnosi dve države. Gordi Albion svakako utakmicu dočekuje sa ulogom favorita, premda je postojao znak pitanja oko nastupa Hari Kejna. Kapiten Engleske je povredio članak u duelu protiv Irana, zbog čega je morao na dodatne preglede, ali je selektor eret Sautgejt istakao da je dobro i da je spreman.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola grupe B između Engleske i Sjedinjenih Američkih Država. Uz alo.rs pratite uživo meč sa Al bajt stadiona!