HRABRI KOREJCI IŠČUPALI BOD Južna Koreja odolela favorizovanom Urugvaju na startu Mundijala
EPA-EFE/Neil Hall

Fudbalske reprezentacije Urugvaja i Južna Koreje odigrali su bez golova u prvom meču grupe H na Svetskom prvenstvu u Kataru, uz dve pogođene stative Južnoamerikanaca i jednom velikom prilikom za Sona i družinu.

Borba, ljuta borba obeležila je meč odigran na "Edžukejšn" stadionu u Dohi, Urugvaj je u tom odnosu snaga prevladao tek u drugom poluvremenu kada je preuzeo loptu i na momente je sakrio od rivala, ali nije bilo završnog pasa i pravih akcija da se razbije čvrst bedem rivala.

Korejci su u dve situacije mogli da se proslave, na isteku 34. minuta, a potom i na samom kraju, kada su zaledili krv u žilama Južnoamerikanaca.

Hvong je bio akter te prve situacije, hvatao se za glavu kada je shvatio šta je uradio, a šta je morao da uradi kada je trebalo samo da smesti loptu u mrežu sa 5-6 metara razdaljine od gola Urugvajaca. Otišla je preko gola, sa njom i nade u vođstvo Korejaca danas.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Drugi put Korejci su udarili najopasnije u nadoknadi utakmice, u 93. minutu, kada je Son dobio nenadan poklon od urugvajske odbrane, loptu u noge i šansu da baci svoje u trans - ipak gađao je neprecizno, malo pored stative, za uzdahe na stadionu.

Urugvajci su dominirali u igri u drugom poluvremenu, u prvom su preko Godina imali stativu, a okvir gola je u drugom delu doslovce uzdrmao i Valverde razornim šutem sa skoro trideset metara. Korejci su bili zaleđeni, statitčni, nemoćni, nemo su posmatrali đule igrača Reala kako ide da im sruši gol, ali imali su sreće, lopta "nije htela" u mrežu, tresnula je od stativu i otišla da se ne vrati od gola.

U jeku najveće terenske inicijative Urugvajci su kontinuirano tražili put do gola, šanse nisu bile iz kategorije onih najboljih, ali je opasnost po Korejce bila permanentna. Dva pokušaja imao je i Darvin Nunjez, jednom posle prodora, drugi put iz udarca sa 17 metara - ništa danas nije išlo tamo gde su Urugvajci poželeli da ode.

Egal, po bod i jednima i drugima, a pred meč Gane i Portugala u grupi koja, kako stvari stoje, obećava samo dramu u borbi za plasman dalje.

Urugvaj - Južna Koreja 0:0 (0:0)

Stadion: Edjukešn Siti (Doha). Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

Sastavi:

Urugvaj: Ročet – Kaseres, Himenez, Godin, Olivera – Valverde, Bentankur, Vesino – Pelistri, Suarez, Nunjez

Južna Koreja: Sung Kju Kim – Mun Hvan Kim, Min Dže Kim, Jang Von Kim, Džin Su Kim – In Beom Hvang, Vu Jang Čung – Hjong Min Son, Dže Sung Li, Sang Ho Na - Ui Džo Hvang

Drugo poluvreme:

90. minut - Kakva šansa za Urugvajce! Valverde je bio u sjajnoj prilici, pogodio je prečku. Ovo je druga prečka za Latinoamerikance

87. minut - Imali su priliku Urugvajci preko Kavanija, ali nije uspeo lepo da zahvati loptu, bolja igra Latinoamerikanaca

78. minut - Kavani je u igri, zamenio je Suareza pre desetak minuta, ali nema ništa zasad od njega konkretno.

68. minut - Urugvaj diktira tempo, prošao je najjači nalet Korejaca, da li su se umorili, da li je to samo taktičko povlačenje? Već nekoliko minuta su u povlačenju, brane se, ne napaju. Urugvaj plete mrežu oko kaznenog prostora rivala.

63. minut - Prvi udar Urugvajaca u nastavku, kao vetar je prohujao Darvin Nunjez po levom boku korjeske strane, ostavio iza sebe jednog igrača koji je proklizao, drugi mu je išao u susret, i njega je pretrčao, međutim završni pas nije bio najbolji

57. minut - Mogući krah za Koreju, izgleda da se teže povredio najbolji igrač i ldier ekipe Son. Pao je posle duela sa Kaseresom, ne pridiže se, ukazuje mu se pomoć. Ipak, ustaje Son, može dalje. Dobro je. Ipak je ovo olakšanje za Korejce!

54. minut - Napali su Korejci iz kornera, bilo je u gužvi nešto žustrijeg duela, pa je i VAR morao da prekontroliše situaciju, međutim nema penala, igra se dalje. Urugvajci nikako da dođu do igre u nastavku.

51. minut - Urugvajci su se odbranili od udara Korejanaca, vrlo opasni su Son i družina, kao osice naleću, ali spremna je bila odbrana Južnoamerikanaca.

Prvo poluvreme:

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

44. minut - Kakva sreća... Godin je skočio, udario je loptu glavom, ali je umesto mreže pogodio stativu.

35. minut - Velika šansa za Koreju... Hvang je šutirao i sa svega nekoliko metara prebacio je gol.

29. minut - Nunjez i Suarez polako stežu pritisak.

22. minut - Urugvaj napada, ali izostao je udarac na gol.

18. minut - Još uvek se igra na sredini terena bez šansi.

7. minut - Igra se u laganom ritmu, nema šansi na početku.

1. minut - Utakmica je počela

13.46 - Šta se danas dešava na SP pogledajte OVDE.

13.45 - Dobar dan i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Urugavaja i Južne Koreje.