OVAJ MEČ JE GLEDALA CELA SRBIJA Švajcarska srušila Kamerun, provokator Šaćiri još zna fudbala
EPA

Fudbal je često čudna igra... Kamerun je dominirao u prvom poluvremenu i na kraju izgubio. U meču naše grupe, duelu koji je gledala cela Srbija Švajcarska je slavila golom Emboloa u 48. minutu.

Napadač je uspeo da zetrese mrežu posle sjajne akcije provokatora Šaćiriji, koji je pokazao da još uvek zna da igra fudbal.

U prvom delu "sajdžije" je sačuvao golman Zomer, dok je u nastavku Švajcarska bila mnogo bolji rival. Gol je pao iz prve šanse, a onda su Džaka i drugovi u nekoliko navrata mogli da reše meč ali nisu uspeli.

PIKSI IMA PRILIKU DA POSTANE BESMRTAN Lane Jovanović za Alo! Srbija poseduje mnogo igrača koji mogu da bace na kolena bilo koju reprezentaciju na svetu

Švajcarci su upisali tri boda i sada je potpuno jasno da naše "orlove" čeka velika borba.

Švajcarska - Kamerun 1:0 (0:0)

Strelci: 1:0 Embolo u 48. minutu. Sastavi:

Švajcarska: Zomer – Vidmer, Akandži, Elvedi, Rodrigez – Džaka, Frojler, Sou – Vargas, Šaćiri, Embolo

Kamerun: Onana – Fai, Kasteleto, Nkulu, Tolo – Angisa, Um, Hongla - Embeumo, Čupo Moting, Ekambi

Drugo poluvreme:

90+4. minut - Seferović je imao veliku šansu, ali je izblokiran.

90. minut - Igraće se još šest minuta nadokande.

88. minut - Džaka šutira, Onana je na mestu

83. minut - Velika borba u kaznenom prostoru. Puca na sve strane.

75. minut - Opao je tempo igre...

67. minut - Au, kakva šansa. Vargas je tukao sa svega nekoliko metara, Onana je strašno odbranio.

66. minut - Embeumo tuče glavom, ali Zomer brani.

64. minut - Elvedi je dobio žuti karton.

63. minut - Spetljao se Vargas, nije uspeo da ozbiljnije zapreti.

57. minut - Moting je sjajno driblao, ali nije uspeo da prevazi Zomera.

50. minut - Pretio je Kamerun odmah, ali je Zomer opet na mestu.

48. minut - GOOLLLL! Švajcarska vodi, gol je postigao Embolo, posle ubacivanja Šaćirija.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Prvo poluvreme:

45+2 - Kraj prvog poluvremena, Kamerun je bio za nijansu bolji, ali nema golova.

30. minut - Nova šansa za Songov tim! Šutirao je Hongla, ali na mestu je Zomer.

26. minut - Fai je tukao sa distance, ali nije uspeo da pogodi metu.

24. minut - Brzo je sevnula kontra Kamerun, imali su mnogo prostora, ali je i ovoga puta izostao završni udarac.

19. minut - Pokušao je Džaka dugom loptom, ali nije uspeo da pronađe saigrače.

10. minut - Velika šansa za Kamerun! Moting je šutirao, a onda je Embeumo promašio sa svega nekoliko metara.

9. minut - Pritisak Džake i drugove je sve jači.

4. minut - Na startu meča, lopta je u nogama Švajcaraca.

1. minut - Utakmica je počela!

10.15 - Džaka i Šaćiri predvode Švajcarce.

LEPOTA FUDBALA Srbi i Brazilci bez granica (VIDEO)