KURTOA HEROJ BELGIJE Borjanova Kanada poražena na startu Mundijala
AP Photo/Ariel Schalit

Ranije danas Maroko i Hrvatska su odigrali bez golova, pa je Belgija tako prva u grupi.

Nije Belgija blistala na ovoj utakmici, naprotiv, očekivalo se mnogo više, ali cilj je ostvaren i osvojena su dragocena tri boda.

Kanada, za koju brani kapiten Crvene zvezde Milan Borjan, odigrala je hrabro, međutim, nije uspela da izbegne poraz.

Ko zna u kom pravcu bi se razvijala utakmica, da je Alfonso Dejvis realizovao penal u 11. minutu. Tibo Kurtoa je pročitao udarac i još jednom dokazao da je majstor u branjenju penala.

Gol odluke postigao je Miči Batšuaji u 44. minutu.

Imala je Kanada više od igre u nastavku, stvarala šanse, ali je Kurtoa svaki put bio na visini zadatka.

Belgija je do kraja susreta uspela da odbije nalete Kanade, koji su ruku na srce bili sve slabiji, te slavi minimalnim rezultatom – 1:0.

Belgija - Kanada 1:0 (1:0)

Batšuaji 44

Stadion: Ahmad bin Ali (Al Rajan)

Sudija: Džani Sikazve (Zambija)

Belgija:  Kurtoa - Aldervejreld, Vertongen, Dendonker - Kastanj, De Brujne, Vicel, Karasko - Tilemans, Batšuaji, Azar.

Kanada: Borjan - Džonson, Vitorija, Miler - Hojlet, Hačinson, Eustatio, Lareja - Bjukenan, Dejvid, Dejvis.

Kraj! Pobeda Belgije protiv Kanade - 1:0!

90. minut - Pet minuta nade za Kanadu.

83. minut - Deluje da fudbaleri Kanade nemaju snage da naprave preokret.

76. minut - Utihnuli su napadi Kanade, Belgija sve bliža pobedi.

67. minut - Opasan kontranapad Belgije, ali Batšjuai je izblokiran i izborio je samo korner.

57. minut - Amadu Onana je udario Eustakija, posle je želeo da se obračuna sa još nekim Kanađaninom, ali ga je sudija smirio javnom opomenom.

48. minut - Nastavlja Kanada ofanzivno. Dejvid je šutirao glavom, ali pored gola

45. minut - Poluvreme! Belgija vodi 1:0!

44. minut - Goool! Belgija vodi, Bačvaji je strelac. Naivna je bila odbrana Kanade u ovim momentima i Borjan je matiran!

33. minut - Opet su Kanađani zapretili, Dejvid je bio u šansi, ali se Belgijanci i ovaj put spasavaju!

23. minut - Najveća prilika za Belgiju, šutirao je Batšuaji, ali je izblokiran i samo je korner za Belgijance koji je izveo De Brujne, ali bez opasnosti po rivala.

19. minut - Najbolji igrač Belgije Kevin De Brujne je povukao loptu na sredini terena, ali je napravio veliku grešku prilikom završnog pasa.

16. minut - Novi opasan napad Kanađana, ali udarac Hojleta odlazi pored gola.

10. minut - Kurtoa je odbranio penal Dejvisu! Sjajna rekacija golmana Belgije.

7. minut - Bukenon je šutirao posle kornera, tražili su Kanađani igranje rukom i biće penal za Kanadu.

2. minut - Odmah preti Kanada, ali su uspeli Belgijanci da se odbrane.

1. minut - Utakmica je počela!

19.40 - Pobednik ovog meča biće prvi u grupi, pošto su Hrvatska i Maroko remizirali.

19.35 - Belgiji apsolutno poverenje imaju u samo dvojicu igrača, Kevina de Brujnea i Toboa Kurtou. De Brujne je može biti najbolji plejmejker na svetu, čovek koji deli lopte kao rukom, koji teren u svakom trenutku premerava šestarom i lenjirom. I sve će u ovom timu zavisiti od njega.

19.32 - Jedan od glavnih aktera utakmice biće kapiten Crvene zvezde Milan Borjan koji će na golu Kanade pokušati da ukroti "crvene đavole".

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola grupe G u kojoj se sastaju Belgija i Kanada. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Katara