LUDO VEČE U LIGI ŠAMPIONA Juventus eliminisan posle drame, devet golova u Parizu, Lajpcigova lekcija šampionu Evrope (VIDEO)

Kakvo veče u Ligi šampiona! Zbog ovoga je vredelo čekati dve nedelje i nastavak presudnih borbi za nokaut fazu. Pršatalo je širom Evrope, a pre svega u grupi H gde su PSŽ, Juventus, Benfika i Makabi Haifa. Samo na dva meča ovih klubova postignuto je čak 16 pogodaka?!

Fudbaleri Juventusa eliminisani su iz daljeg takmičenja u Ligi šampiona nakon što su poraženi u Lisabonu sa 3:4. Benfika je uspela da ostane neporažena i overi prolaz zajedno sa PSŽ-om koji je sa 7:2 deklasirao Makabi Haifu. "Staroj dami" predstoji borba sa Izraelcima za Ligu Evrope.

Veliku pobedu ostvario je Milan koji je sa čak 4:0 pobedio Dinamo Zagreb i poslao Hrvate na začelje grupe. Italijani će u poslednjem kolu na "San Siru" igrati za prolaz protiv Salcburga koji je nešto ranije poražen od Čelsija sa 1:2.

Zanimljivo je bilo i u Lajpcigu gde je domaći tim slavio protiv aktuelnog šampiona Evrope Real Madrida sa 3:2, pa su tako došli na samo bod do prolaska u osminu finala nakon što je Šahtjor podelio bodove sa Seltikom u Glazgovu (1:1)

Najmanje interesantno bilo je na "Vestfalenu" gde su Borusija iz Dortmunda i Mančester siti odigrali bez golova (0:0), a u ranijem terminu u ovoj grupi Sevilja je slavila sa 3:0 protiv Kopenhagena.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

LIGA ŠAMPIONA - 5. KOLO:

GRUPA E:

Salcburg - Čelsi 1:2 (Adamu 49 - Kovačić 23, Haverc 64)

Dinamo Zagreb - Milan 0:4 (Gabija 40, Leao 49, Žiru (penal) 59, Ljubičić (autogol) 70)

GRUPA F:

Seltik - Šahtjor 1:1 (Jakumakis 34 - Mudrik 58)

Lajpcig - Real Madrid 3:2 (Gvardiol 13, Nkunku 18, Verner 81 - Vinicijus 44, Rodrigo 90+4)

GRUPA G:

Sevilja - Kopenhagen 3:0 (En Nesiri 61, isko 88, Montiel 90+2)

Borusija Dortmund - Mančester siti 0:0

GRUPA H:

Benfika - Juventus 4:3 (A. Silva 17, Žoao Mario 28, R. Silva 35, 51 - Kin 22, Milik 77, Mekeni 80)

PSŽ - Makabi Haifa 7:2 (Mesi 19, Mbape 32, 65, Nejmar 35, Goldberg (autogol) 68 - Sek 38, 51)

90+4. minut - Rodrigo precizan sa bele tačke za konačnih 3:2 u Lajpcigu!

84. minut - Soler postiže sedmi gol za PSŽ!

81. minut - Verner! Lajpcig pred pobedom nad Realom - 3:1!

80. minut - GOOOOL! Juventus se u potpunosti vraća u igru za manje od 180 sekundi! Mekeni!

77. minut - GOOOOL! Milik! Juventus smanjuje zaostatak - 4:2!

70. minut - GOOOL! Ljubičić pogađa sopstvenu mrežu! Milan vodi protiv Dinama 4:0!

68. minut - Evo ga i šesti gol za PSŽ! Sada je Golberg upisao autogol!

65. minut - GOOOL! PSŽ upisuje i peti gol - Mbape!

59. minut - GOOOL! Milan dolazi i do trećeg gola u Zagrebu! Žiru bez greške sa penala!

58. minut - GOOOL! Kakav pogodak Mudrika! Šahtjor dolazi do izjednačenja! U međuvremenu Kobel brani penal Marezu u Dortmundu!

51. minut - Sada ovo već ide ka katastrofi Juventusa! Rafa Silva menja rezultat i sada je 4:1! Gol i u Parizu! Ponovo Sek za 4:2!

50. minut - GOOOOOL! LEAO! Milan vodi 2:0 u Zagrebu!

45. minut - GOOOL! PSŽ vodi 4:1 golom Mesija! U isto vreme gol i u Lajpcigu gde Real preko Vinicijusa Žuniora smanjuje na 2:1!

40. minut - GOOOOL! Tonali je centrirao, a Gabija doveo Milan do prednosti u Zagrebu!

38. minut - GOOOL! Uzvraća Makabi preko Seka - 3:1 u Parizu!

35. minut - GOOOOL! Benfika vodi 3:1! Rafa Silva pogađa! U isto vreme treći gol za PSŽ protiv Makabija. Strelac je Nejmar.

34. minut - GOOOOL! Proključao je Seltik park, vodi Seltik - Jakumakis!

32. minut - Mbape! PSŽ lako dolazi do 2:0!

28. minut - GOOOL! Kratko je trajalo slavlje Juventusa, Žoao Mario iz penala vraća prednost Benfici.

22. minut - GOOOL! Kin! Italijan donosi izjednačenje Juventusu! VAR je proverio da li je sve čisto i potvrdio pogodak! Asistencija se piše Vlahoviću!

19. minut - GOOOL! MESI! PSŽ stiže do vođstva protiv Makabija!

18. minut - GOOOL! Lajpcig duplira vođstvo nad Realom! Nkunku!

17. minut - GOOOL! Silva! Benfika vodi protiv Juventusa!

13. minut - GOOOL! Prvi gol ove večeri za Lajpcig! Joško Gvardiol dovodi Nemce u prednost protiv Real Madrida!

21.00 - Utakmice su počele!

20.40 - Fudbaleri Čelsija prošli su u osminu finala Lige šampiona nakon pobede nad Salcburgom sa 2:1 u 5. kolu grupne faze. U istom terminu Sevilja je sa 3:0 savladala Kopenhagen i vratila šanse za prolaz.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima 5. kola Lige šampiona. Uz alo.rs pratite dešavanja širom Evrope.