SVE JE PRŠTALO U DERBIJU ITALIJE Goleada na San Siru pripala Milanu (VIDEO)

Derbi "Dela Madonina" završen je pobedom Milana drugi put u nizu u Seriji A, ali prvi posle dva uzastopna trijumfa Intera u Kupu.

"Rosoneri" su se pobedom nad gradskim rivalom vratili na prvo mesto tabele barem dok svoje mečeve ne odigraju Atalanta i Roma.

Prvu prednost na meču je, doduše, imao Inter, koji je preko Brozovića poveo sa 1:0 u 21. minutu.

Izjednačenje stiglo je samo sedam minuta kasnije preko Rafaela Leaa, pa se na pauzu otišlo sa 1:1.

A, onda "blickrig" Milana.

Žiru u 54. minutu doneo je preokret, da bi Leao svojim drugim golom u 60. minutu povisio na 3:1.

Rezervista Edin Džeko je u 67. smanjio na 3:2, a Inter je nastavio da napada ne bi li došao barem do boda.

Imali su plavo-crni nekoliko šansi, najveće preko Martinesa i Čalhanolua, ali je na kraju ostalo 3:2 za Milan.

U narednom, šestom kolu Serije A Inter dočekuje Torino, dok Milan ide na megdan Sampdoriji.

U poslednjem meču petog kola Serije A, Lacio je kod kuće poražen od Napolija sa 1:2.