ŠOK ZA DIJEGA SIMEONEA I DRUGOVE Viljareal razbio Atletiko za prvo mesto u prvenstvu
EPA

Prava ludnica na stadionu Vanda Metropolitano završena je pobedom Viljareala za prvo mesto u španskom šampionatu.

Videli smo dva pogotka, pet žutih kartona, ali i jedan crveni karton.

U prvom poluvremenu je Atletiko izgledao previše bledo i Viljareal je to koristio, pritiskao, bio bolji rival, ali do gola nije mogao. Pred kraj prvog dela se Atletiko malo probudio, ali se u svlačionice otišlo bez postignutog gola.

Na gol smo čekali sve do 73. minuta, kada je Pino uspeo da šokira izabranike Dijega Simeonea.

TRAŽE ZAMENU ZA KAZEMIRA Real dovodi Belingema u junu 2023. godine

Od tog momenta, haos. Videli smo još tri žuta kartona, a glavni sudija je ranije na tuširanje poslao i Nahuela Molinu u 94. minutu i Atletiko ostaje sa desetoricom.

Kazna je stigla u 97. minutu, kada je Moreno "zakucao" loptu u mrežu za vođstvo od 2:0, ali i sva tri boda Viljareala koje im posle dva kola donosi prvu poziciju na tabeli Lalige.