ZA ISTORIJU, U SVAKOM SMISLU Engleskinje postale šampionke Evrope pred 87.000 navijača

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske osvojila je večeras titulu na Evropskom prvenstvu čiji je bila domaćin, pošto je u finalu u Londonu posle produžetaka pobedila Nemačku sa 2:1.

Na stadionu Vembli u Londonu Engleska je povela u 62. minutu golom Ele Tun, a izjednačila je Lina Magul u 79. minutu i tim rezultatom završen je regularni deo utakmice i odigrani su produžeci.

Pobedu Engleskoj i prvu titulu evropskog prvaka donela je Kloe Keli pogotkom u 110. minutu, posle skoka nakon što je odbrana nemačke ekipe loše reagovala.

Engleska je trijumfovala 56 godina nakon što je njen muški tim pobedio Zapadnu Nemačku u finalu Svetskog prvenstva 1966. godine, što je da sada bila jedina velika titula za Englesku u muškoj i ženskoj seniorskoj konkurenciji.

Utakmicu na Vembliju gledala su 87.192 navijača, što je rekord Uefinog takmičenja u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Nemačka je u finalu igrala bez kapitena i najboljeg strelca turnira sa šest golova Aleksandre Pop zbog povrede mišića. Ona se povredila na zagrevanju i morala je da odustane nekoliko minuta pre početka meča.