NAPOLI BEZ MUKE PROTIV SPECIJE Obezbedili Ligu šampiona, Insinjeov oproštaj
Massimo Paolone/dpa via AP

Pitanje pobednika rešeno je u prvih 45 minuta minuta igre.

Sve se dogodilo u prvom poluvremenu, pa je nastavak ostao u znaku mirnije igre na obe strane, bez mnogo izglednih šansi.

Politano je već u četvrtom minutu načeo mrežu rivala, kada je iskoristio asistenciju Kulibalija.

Zijelinski je u 25. minutu pogodio za 2:0, dok je konačnih 3:0 postavio Dijego Deme u 36. minutu. U asistente se tada upisao Petanja.

Mogla je Specija da ublaži poraz, ali je gol Reja Manaja u 41. minutu poništen zbog ofsajda, nakon konsultacija sa VAR tehnologijom.

Navijači Zvezde spremaju feštu za veliku proslavu titule

Meč je obeležio i Lorenco Insinje, koji je odigrao poslednju utakmicu za Napolitance. Posle 10 godina provedenih u Napulju on se oprostio od kluba u kome je izgradio ime.

Specija je na 16. mestu na tabeli Serije A i ima 36 bodova. Napoli je treći sa 79, četiri manje od prvoplasiranog Milana i već ima obezbeđeno mesto u grupnoj fazi Lige šampiona.