ŠOK ZA ATALANTU Fjorentina u Ligi konferencije, Lacio u Ligi Evrope
EPA-EFE/FABIO FRUSTACI

Lacio je na svom terenu u goleadi remizirao sa Veronom - 3:3, dok je Fjorentina pobedila Juventus - 2:0.

Atalanta je u Bergamu doživela šokantan poraz od Empolija minimalnim rezultatom i tako ostala bez učešća u Evropi.

"Viola" je pobedila golovima Dankana u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Gonzales u samom finišu iz penala.

Dušan Vlahović je protiv svog bivšeg kluba odigrao samo 15 minuta. Trener  Masimilijano Alegri ga je ubacio u igru u 75. minutu. Milenković je na drugoj strani bio svih 90 minuta na terenu u dresu tima iz Firence.

Najviše golova je viđeno na Olimpiku gde su Lacio i Verona odigrali 3:3. Gosti su posle nepunih 15 minuta vodili 2:0 preko Simeonea i Lasanje, ali su do kraja poluvremena skor poravnali Anderson i Kabral.

Pedro je u nastavku doneo Laciju vođstvo, međutim Hongla je na drugu asistenciju Lazovića izjednačio na konačnih 3:3. Darko Lazović je odigrao ceo meč za Veronu, kao i Sergej Milinković-Savić na suprotnoj strani za Lacio.