ALEGRI IZUZETNO LJUT Vlahovićev trener se obrušio na sudiju, otkrio detalje sa terena
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus nakon deset godina neće podići trofej u Italiji. Inter je bio bolji i nakon produžetaka savladao tim Maksa Alegrija rezultatom 2:4. Gol Dušana Vlahovića za preokret nije bio dovoljan. Čalhanoglu je prvo sa penala doneo izjednačenje i produžetke, a tamo je zablistao Ivan Perišić i sa dva gola ostavio Juve bez titule. Alegri je nakon meča bio izuzetno besan na sudiju.

- Ove večeri moratmo da krenemo od besa, Moramo da čestitamo Interu i sudiji koji je odsudio dobru utakmicu. Igrali smo dobro protiv jake ekipe. Zadnjih petnaestak minuta smo malo popustili jer smo imali umornih igrača. Lokateli je odradio pola treninga, pa se zahvaljujem ekipi na ulasku u Ligu šampiona.

Italijan je isključen u 104. minuti, ali nikome nije bilo jasno šta se desilo. Ipak, Alegri je sve objasnio.

- Prilikom isključenja jedan igrač Intera prošao je pored mene i stao mi na nogu, a onda me je sudija izbacio. Bitno je da su oni pobedili, a mi izgubili. Valeri je sudio dobar meč, bio je jako dobar. Iako se ne sećam zašto me je na početku upozorio.