ROMA NAGRAĐUJE VERNE NAVIJAČE Ko je bio u Norveškoj kada je bilo teško, sada ide besplatno na finale
EPA-EFE/RICCARDO ANTIMIANI

Klub se na taj način zahvaljuje navijačima, koji su bili u Norveškoj 21. oktobra, kada je Roma sa 6:1 poražena od domaćeg tima, u meču Grupe C Lige konferencija.

Spisak navijača je formiran na osnovu podataka o prodaji ulaznica, koji je poslao norveški klub, naveli su iz Rome.

Trener Rome Žoze Morinjo ranije je rekao da mu je poraz od Bodo Glimta jedan od najgorih u evropskim takmičenjima.

Roma je kasnije eliminisala norveški tim u četvrtfinalu Lige konferencija.

EPA-EFE/Riccardo Antimiani

Italijanska ekipa je u četvrtak uveče osigurala plasman u finale Lige konferencija, nakon što je u revanšu na svom terenu pobedila Lester sa 1:0.

Prvi meč u Engleskoj završen je nerešenim rezultatom 1:1.

Rimski klub je svoju poslednju titulu osvojio pobedom u Kupu Italije, 2008. godine. Jedinu međunarodnu titulu osvojili su 1961. godine, kada su slavili u Kupu sajamskih gradova.

Finale Lige konferencija između Rome i Fejenorda igra se 25. maja u Tirani.