KOSTIĆEV AJNTRAHT U FINALU Nemci bez muke sa oslabljenim Vest Hemom, Rendžers se provukao protiv Lajpciga za finale Lige Evrope
EPA-EFE/RONALD WITTEK

U finalu Lige Evrope igraće Ajntraht iz Frankfurta i škotski Rendžers!

U četvrtak uveče smo dobili finaliste i u Ligi Evrope, nakon što su na svom stadionu fudbaleri Ajntrahta sa 1:0 porazili Vest Hem, a Rendžers sa 3:1 Lajpcig.

Finale Lige Evrope je 18. maja u Sevilji, a trofej može da podigne srpski reprezentativac Filip Kostić koji nosi dres Ajntrahta iz Frankfurta.

U Glazgovu, Rendžers se preokrenuo protiv Lajpciga, jer je u prvom meču gubio sa 1:0.

Golove za oduševljenje škotskih navijača postigli su Tavernijer (19.), Kamara (24.) i Lundstram u finišu meča u 80. minutu za pobedu Rendžersa.

Što se tiče meča u Frankfurtu, Filip Kostić je izborio plasman u finale Lige Evrope. Jedini gol na tom meču postigao je Bore u 26. minutu za ukupnu pobedu Nemaca od 3:1. U ovom meču isključeni su trener Vest Hema zbog nedoličnog ponašanja i Kresvel u 17. minutu zbog crvenog kartona.

Ajntraht-Vest Hem (1:0)

Ajntraht: Trap - Ture, Hintereger, Tuta - Kostić, Rode, Sou, Knauf, Kamada, Lindstrom - Bore

VEST HEM: Areola - Kresvel, Zuma, Doson, Džonson - Fornals, Rajs, Souček - Lansini, Antonio, Boven

Rendžers-Lajpcig (3:1)

RENDŽERS: Mekgregor -  Barišić, Basej, Goldson, Tavernije - Landstrim, Džek, Kent, Kamara, Aribo - Rajt

LAJPCIG: Gulaši - Gvardiol, Henriks, Halstenberg - Angelino, Lajmer, Adams, Klosterman - Soboslaj, Nkunku, Olmo

Drugo poluvreme:

80. minut - Lundstram za 3:1 za Rendžers!

74. minut - Trener Vest Hema isključen sa utakmice zbog nedoličnog ponašanja!

71. minut - Nkunku postiže pogodak i smanjuje prednost Rendžersa!

50. minut - Nema mnogo dešavanja na terenu, mreže miruju, a i napadi su nekako oprezni. Vest Hem ima igrača manje i traže čudo za prolazak u finale

46. minut - Počela su druga poluvremena

Prvo poluvreme:

40. minut - Ista situacija je i u Glazgovu. Rendžers se za sve pita. Lajpcig na ulasku u poslednjih deset minuta prvog poluvremena bez šuta u okvir gola

35. minut - Ajntraht je konstantno ispred kaznenog prostora Vest Hema, ali završni potez nije bio dovoljno dobar pa se rezultat nije promenio

Tanjug

24. minut - Kamara za duplo vođstvo Škota!

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

26. minut - Frankfurt vodi sa 1:0! Gol je postigao Bore!

19. minut - Tavernijer pogodio za prednost Škota

20. minut - Dobru priliku imao je Filip Kostić, ali je lopta prošla pored gola

Tanjug

8. minut - Hintereger je napustio teren zbog povrede, ušao je Ture

5. minut - Vest Hem je imao jednu polu priliku, a Ajntraht ni to. Za sada nema uzbuđenja u Frankfurtu.

1. minut - Počele su utakmice!

20.17 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen revanš utakmicama polufinala Lige Evrope između Ajntrahta i Vest Hema, odnosno Rendžersa i Lajpciga. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Franfurta i Glazgova.