MITROGOL ZA ISTORIJU Srpski napadač postigao 43. gol u sezoni i oborio rekord svih vremena (VIDEO)
Profimedia

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović postigao je dva gola za Fulam u meču protiv Lutona!

Mitrović je postigao četvrti gol za Fulam u 62. minutu, a zatim i sedmi u 93. minutu, za pobedu protiv Lutona od 7:0 i ovom pobedom je obezbedito titulu u Čempionšipu.

To je njegov 43. gol u sezoni čime je oborio rekord svih vremena u Čempionšipu, a koji je držao Gaj Vitingem, fudbaler Portsmuta iz sezone 1992/93. sa 42 pogotka.

Pored individualnih uspeha igrača, Fulam je na meču sa Lutonom postao prva ekipa koja je postigla trocifren broj golova u jednoj sezoni drugog ranga engleskog fudbala.

UEFA POTVRDILA SANKCIJE RUSIJI Bez klubova u Evropi, reprezentacija izbačena iz Lige nacija

Podsetimo, Mutrović je odavno prestigao rekord ovog takmičenja ako se računa period posle 2004. godine kada je ono reformisano i od kada nosi ime Čempionšip.

Pored Mitrovića, koji je postigao četvrti i sedmi gol na utakmici, mrežu Lutona tresli su i Kirni, Tete, Karvaljo, Rid i Seri.