ŠESTICA NAPOLIJA Verona pobedila na Sardiniji
Massimo Paolone/dpa via AP

Domaći tim je postigao četiri gola u razmaku od 14 minuta i već do 21. je vodio sa 4:0.

Redom su pogađali Kalidu Kulibali, Viktor Osimen, Irving Lozano i Dris Mertens i, praktično, već tada je posao bio završen.

U nastavku meča Mertens je pogodio još jednom, zatim i Rahmani u 80. minutu za 6:0

Utešni gol za razbijeni tim Sasuola je postigao Maksim Lopes u 87. minutu.

Napoli je upisao 21. pobedu od početka šampionata i treći je na tabeli sa 70 bodova, dok je Sasuolo deseti sa 46 bodova.

PA, DA LI JE OVO MOGUĆE? Neverovatan kiks golmana i poklon Bolonji zbog kog Inter može da ostane bez titule (VIDEO)

U istom terminu, fudbaleri Verone su u gostima slavili protiv Kaljarija rezultatom 2:1.

Antonin Barak u osmom i Djanluka Kaprari u 44. minutu su doneli Veroni 2:0 na poluvremenu, dok je konačan rezultat postavio Žoao Pedro u 57. minutu.

Verona je deveta na tabeli italijanskog šampionata sa 52 boda, dok je Kaljari na 17. poziciji sa 28 bodova.