POMRAČENJE U NAPULJU I ZBOGOM SKUDETU Napoli vodio 2:0 do 80. minuta, a onda je Empoli pokazao šta je fudbal

Fudbaleri Empolija pobedili su danas na svom terenu Napoli sa 3:2, u utakmici 34. kola Serije A.

Napoli je poveo golom Drisa Mertensa u 44. minutu, a prednost je udvostručio Lorenco Insinje u 53. Pogodak za Empoli postigao je Lijam Henderson u 80. minutu, a zatim je njegov saigrač Andrea Pinamonti sa dva gola rešio utakmicu. Prvo je izjednačio u 83. minutu, a četiri minuta kasnije postigao je pobedonosni gol.

Empoli sada ima devet pobeda i zauzima 14. mesto na tabeli sa 37 bodova.

Napoli je u poslednje tri utakmice bez pobede i izgubio je korak u borbi za titulu. Napuljska ekipa je treća na tabeli sa 67 bodova i ima utakmicu više od vodećih Intera i Milana. Prvoplasirani Inter ima 72, a Milan na drugom mestu ima 71 bod.

Bolonja i Udineze odigrali su nerešeno 2:2, a Salernitana je kao domaćin pobedila Fjorentinu sa 2:1.

Kasnije igraju Đenova - Kaljari i Lacio - Milan.