DUŠAN SILNI PONOVO U AKCIJI Tadićeva asistencija i gol za pobedu Ajaksa i korak bliže tituli!
Printscreen/Twitter

Izabranici trenera Erika Ten Haga imali su dosta problema sa Spartom iz Roterdama u 29. kolu Eredivizije, ali su na kraju upisali 23. pobedu, 2:1 (0:1).

Tako sada imaju sedam bodova i meč više u odnosu na rivalski tim PSV-a koji se u nedelju sastaje sa RKC-om.

Dušan Tadić je ponovo bio čovek odluke, kapiten Ajaksa je zabeležio asistenciju i postigao pobedonosni gol sa penala u 62. minutu susreta.

Nije lako bilo "kopljanicima" protiv ekipe koja se grčevito bori za opstanak.

Gosti iz Roterdama su uspeli da povedu u 33. minutu preko Jerija de Kampsa i bilo je jasno da će Ajaks morati debelo da se potrudi da preokrene.

U 50. minutu Ajaks je uspeo da izjednači, posle dobro ubačenog auta sa leve strane, Tadić je uneo loptu u kazneni prostor gostiju, pronašao je Dejvija Klasena koji je pogodio za 1:1.

BOJOVIĆ DONEO POBEDU Mladost lako izašla na kraj sa niškim Radničkim!

Ajaks je u 60. minutu zaradio slobodan udarac na 20 metara od gola koji je izveo Tadić, lopta je pogodila u ruku igrača u živom zidu, a VAR je presudio da je to penal.

Tadić je bio siguran, bio je to njegov 12. gol u ligi od početka sezone i ukupno 15. u svim takmičenjima na 39 utakmica.

Sebastijan Ale je u 72. minutu postigao gol, ali ga je sudija poništio, VAR je pokazao da se ipak radilo o ofsajdu.

Gosti su u trećem minutu nadoknade preko Toma Begelsdajka imali veliku šansu, ali je Ande Onana sjajno odbranio i učinio da bodovi ostanu na kontu Ajaksa.