LIVERPUL UTIŠAO LISABON! "Redsi" mirno čekaju revanš, Siti golom De Brujnea ima prednost pred meč u Madridu!
EPA-EFE/PETER POWELL

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Atletiko Madrid (1:0), u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona. U drugom meču, Liverpul je lako izašao na kraj sa ekipom Benfike u Lisabonu i pobedio je sa 1:3.

Jedini gol za prvaka Engleske postigao je Kevin de Brujne na asistenciju rezerviste Fila Fodena u 70. minutu.

LIVERPUL UTIŠAO LISABON!

EPA-EFE/JOSE SENA GOULAO

Izabranici Dijega Simeonea su se umešno branili do tog momenta, ali je Foden uspeo da probije odbranu sjajnim dodavanjem za Belgijanca, koji je bio pogodio mrežu.

Fudbaleri Liverpula savladali su Benfiku 3:1 (2:0), u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Liverpul je odigrao sjajno prvo poluvreme i stekao je dva gola prednosti.

Poveli su u 17. minutu.

EPA-EFE/MIGUEL A. LOPES

Robertson je sjajno iz kornera ubacio loptu na peterac, gde je najviši bio Ibrahim Konate.

Štoper pogađa donji desni ugao, postiže prvi gol u dresu Liverpula i donosi im prednost.

Prednost je duplirao Sadio Mane u 34. minutu.

Konate je ukrao loptu, dodao do Aleksandra-Arnolda, koji fenomenalnim pasom pronalazi Luisa Dijasa.

Zaostatak je smanjio Darvin Njunjes u 49. minutu. Liverpul je pobedu potvrdio u 88. minutu.

Gol za 3:1 postigao je Luis Dijas.

Mančester Siti-Atletiko Madrid (1:0)

Stadion: Etihad, Mančester

Sudija: Ištvan Kovač (Rumunija)

Mančester Siti: Ederson - Stouns, Laport, Ake, Kanselo - Gundogan, De Brujne, Rodri - Bernardo, Marez, Sterling

Atletiko Madrid: Oblak - Savić, Felipe, Reinildo - Vrsaljko, Ljorente, Koke, Kondogbija, Lodi - Feliks, Grizman

Benfika-Liverpul (1:3)

Stadion: Luž, Lisabon

Sudija: Hesus Hil Manzano (Španija)

Benfika: Vlahodimos - Žilberto, Otamendi, Vertongen, Grimaldo - Rafa, Vajgl, Tarabt, Everton - Ramos, Nunjez

Liverpul: Alison - Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson - Fabinjo, Keita, Tijago - Salah, Mane, Dijaz

Drugo poluvreme:

88. minut - Dijaz postiže i treći gol za Liverpul za verovatno miran revanš u Engleskoj

70. minut - De Brujne je savladao Oblaka i dovodi Mančester u prednost!

63. minut - Zakuvava se u Lisabonu, u redovima Benfike prvi je požuteo Tarabt.

55.minut - Imao je Siti lepu priliku da dođe do prednosti, ali smireno je reagovao Jan Oblak

49. minut - Nunjez smanjuje prednost Liverpula na 1:2!

51. minut - Ljorente je pokušao, napadaju gosti na "Etihadu"

46. minut - Atletiko je krenuo ofanzivno u kontru, ali izblokiran je taj pokušaj Grizmana

Prvo poluvreme:

43. minut - Liverpul nastavlja dominaciju i ofanzivnu igru u Lisabonu bez obzira na veliku prednost

34. minut - GOL! Sadio Mane za 2:0!

24. minut - Zapretila je Benfika konačno. Everton pogađa spoljni deo mreže

17. minut - GOL! Strelac je Ibrahima Konate, koji je posle kornera Roberstona, bio najviši u skoku i glavom postigao gol.

14. minut - Probao je Rahim Sterling da ugrozi Madriđane, ali bezuspešno

10. minut - U poslednjem trenutku blokiran je Mohamed Salah. Prodao je sjajnu petu Sadio Mane, uposlio je Salaha, ali je njegov pokušaj zaustavljen.

1.minut - Utakmice su počele!

20.30 - Dobrodošli na naš blog posvećen prvim mečevima četvrtfinala Lige Šampiona između Mančester Sitija i Atletiko Madrida, odnosno Benfike i Liverpula. Uz alo.rs pratite najnovija dešavanja iz Mančestera i Lisabona.