ZAŠTO VLAHOVIĆ NIJE IGRAO OD STARTA? Trener Juventusa objasnio zašto je Srbin bio na klupi protiv Sampdorije!
EPA-EFE/Claudio Giovannini

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović po prvi put od dolaska u Juventus nije bio starter u svom novom timu. Novi napadač "stare dame" po odluci trenera Masimilijana Alegrija započeo je duel protiv Sampdorije (3:1) na klupi.

Alegri je nakon utakmice objasnio odluku da umesto Vlahovića na teren od 1. minuta pošalje Moiza Kina.

- Najpre moram da kažem da smo mi, tehnički posmatrano, odigrali dobro, ali moramo da se popravimo kada se radi o kontrolisanju dešavanja na utakmici. To je naročito vidljivo bilo u drugom poluvremenu. Na primer, Vlahović je dobro odigrao kada je ušao, ali on uvek ide pravo ka golu rivala, a nama je, eto, bilo potrebno da malo primirimo igru i shvatimo kakav je trenutak u pitanju i kako (bolje) možemo da nanesemo štetu suparniku. Ono što je, ipak, najvažnije, konsolidovali smo se na četvrtoj poziciji, pa sada možemo na najbolji način da se pripremimo za utakmicu koja nas čeka u sredu - izjavio je Alegri nakon meča.

Morata je postigao dva gola na meču i doneo trijumf Juventusu, a Vlahović se na terenu našao tek od 65. minutu kada je zamenio Kina.