CRVENA ZVEZDA SE VRATILA U TRKU ZA TITULU! Gol novajlije i projektil Kataija srušili Partizan!

Crveno-beli su ovom pobedom prišli na dva boda zaostatka za najvećim rivalom, pa predstoji prava drama u borbi za šampionsku titulu.

Izabranici Dejana Stankovića su odigrali sjajno prvo poluvreme. Od prvog minuta su zaigrali ofanzivno i pritiskali odbranu gostiju.

Ipak, prvu veliku priliku imao je Partizan u 20. minutu.

Gejlor Kanga je napravio veliku grešku, tačnije očajno predao loptu, Rikardo ju je presekao, poveo napad i uposlio Kvinsija Meniga na levu stranu, a ovaj sa oko 7-8 metara iskosa šutira u gol. Ali, istakao se Milan Borjan odličnom odbranom.

U 28. minutu Aleksandar Katai je izveo slobodan udarac, pokušao je Dragović glavom, ali je lak posao imao golman crno-belih Aleksandar Popović.

Samo dva minuta kasnije, Zvezda je povela i to golom novajlije Ohija. Centriaro je Milan Rodić, Katai šutirao glavom a onda, nakon odbrane Popovića, Ohi iz nastavka sa zemlje pogodio mrežu rivala. Štoperi Partizana su morali bolje da reaguju.

Katai je u 37. minutu propustio veliku priliku. Izbio je posle Kanginog pasa sam ispred Popovića, probao je da ga lobuje, ali je lopta otišla preko gola.

Ono što nije uspeo tada, jeste u 43. minutu. Posle nove greške defanzivaca Partizana, lopta je došla do Kataija, koji je snažno šutirao i savladao nemoćnog Popovića.

Nastao je pravi haos u poslednjim trenucima prvog dela. Prvo su iz Zvezde tražili faul, pa je reagovao tabor Partizana i za čas su se svi našli na terenu.

Razumljivo, tim Aleksandra Stanojevića je zaigrao znatno ofanzivnije u drugom poluvremenu, dok su crveno-beli čuvali rezultat.

U 58. minutu, viđena je jedna sporna situacija. Fudbaleri Partizana su tražili penal, jer je lopta navodno udarila u ruku Erakovića, ali Jovanović nije reagovao, a nisu se oglasili ni iz VAR sobe.

Malo je nedostajalo da Mirko Ivanić stavi tačku na utakmicu u 61. minutu. Uspeo je da prođe pored dvojice igrača Partizana u šenaestercu, onda da šutira u Popovića, ali je golman Partizana očajno reagovao i umalo sam sebi dao gol.

Do kraja susreta viđena je samo jedna velika prilika i to ona koju je imao Ivanić u prvom minutu sudijske nadoknade, kada je odlično istrčao kontru, ali je Popović maestralno reagovao.

Partizan je imao inicijativu, ali napadi crno-belih su bili prilično jalovi i bezidejni.

U 86. minutu Saša Zdjelar je dobio drugi žuti karton, pa je tada bilo jasno da su crno-beli pred nemogućom misijom.

Sada predstoji veoma uzbudljiv ostatak sezone, pošto Partizan ima 65 bodova, a Crvena zvezda 63.

U narednom kolu Partizan dočekuje Mladost, dok Crvena zvezda gostuje Voždovcu.

Crvena zvezda - Partizan 2:0 (2:0)

Strelci: Ohi 30, Katai 43

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Srđan Jovanović

Crvena zvezda: Borjan – Pićini, Eraković, Dragović, Rodić (od 67. Pankov) – Sanogo, Srnić, Kanga (od 93. Motika) – Katai (od 81. Ben), Ohi (od 81. Pavkov), Ivanić.

Partizan: Popović – Miletić (od 46. Živković), Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić (od 72. Holender) – Menig (do 46. Marković), Natho (od 46. Jevtović), Jović – Rikardo (od 76. Milovanović).

Kraaj! Pobeda Crvene zvezde u 166. "večitom" derbiju - 2:0.

90+1 - Kolosalnu prilku propušta Ivanić. Bila je to kontra Crvene zvezde, ali maestralno je reagovao Popović.

90. minut - Četiri minuta nadoknade.

87. minut - Slobodan udarac Kange, lopta odlazi preko gola.

86. minut - Saša Zdjelar je dobio drugi žuti karton, Partizan do kraja sa igračem manje.

83. minut - Sve manje vremena za Partizan, Zvezda pred pobedom.

76. minut - Poslednja promena Stanojevića, Milovanović je u igri umesto Rikarda.

71. minut - Posle kornera Jojića, Saničanin je iz teške pozicije glavom šutirao pored gola.

67. minut - Evo prve izmene u Zvezdi, Pankvov umesto Rodića.

65. minut - Loš slobodan udarac koji je izveo Urošević, pogodio je živi zid.

61. minut - Umalo Ivanić da stavi tačku na utakmicu. Uspeo je da prođe pored dvojice igrača Partizana u šenaestercu, onda da šutira u Popovića, ali je golman Partizana očajno reagovao i umalo sam sebi dao gol.

58. minut - Traže penal fudbaleri Partizana, lopta je udarila u ruku Erakovića, ali Jovanović ne pokazuje ništa. Nema ni reakcije iz VAR sobe.

56. minut - U skoku su se sudarili Jevtović i Rodić. Ostali su da leže na travi, a lekarske ekipe su na terenu.

54. minut - Partizan je zaigrao mnogo ofanzivnije, što je potpuno očekivano, s obzirom da gubi 2:0.

48. minut - Samo što je ušao u igru Jevtović je dobio karton zbog oštrog faula nad Kangom.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Stanojević izvršio trostruku izmenu. Živković, Marković i Jevtović su ušli umesto Natha, Meniga i Miletića.

Kraj prvog dela! Crvena zvezda vodi 2:0 golovima Ohija i Kataija! Sjajno prvo poluvreme fudbalera Crvene zvezde.

45. minut - Velika gužva na terenu, prvo su iz Zvezde tražili faul, pa je reagovao tabor Partizana i za čas su se svi našli na terenu.

Printscreen

43. minut - Goooool! Projektil Kataija! Nova greška u odbrani Partizana, lopta je došla do Kataija, koji je snažno tukao, lopta je malo zakačila Zdjelara i završila pod prečku.

41. minut - Nova ogromna prilika za crveno-bele.
Centaršut Kataija sa leve strane, lopta je sve preletela i završila nekoliko centimetara od leve stative golmana Popovića.

39. minut - Jojić je izveo novi korner, slabo je to uradio.

37. minut - Velika prilika za Kataija! Izbio je posle Kanginog pasa sam ispred Popovića, probao je da ga lobuje, ali je lopta otišla preko gola.

35. minut - Loš slobodan udarac koji je izveo Natho.

30. minut - Gooooool! Zvezda vodi golom novajlije Ohija!
Centaršut Rodića, udarac Kataija glavom, a onda, nakon odbrane Popovića, Ohi iz nastavka sa zemlje pogađa mrežu rivala. Štoperi Partizana su mogli bolje da reaguju.

28. minut - Katai je izveo slobodan udarac, pokušao je Dragović glavom, lak posao za Popovića.

27. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je kapiten Partizana Saša Zdjelar zbog faula nad Ivanićem.

24. minut - Brzopotezna akcija Zvezde iz prekida, Ivanić je probao da šutira, izblokiran je, od svega samo korner.

Nakon kornera potpuni karambol u šesnaestercu Partizana i novi korner.

Otklanja Partizan opasnost posle drugog kornera.

20. minut - Najbolja šansa od početka utakmice. Rikardo je uposlio Meniga, ali je Borjan sjajno reagovao. Ovoj prilici kumovala je greška Kange.

16. minut - Olsobodio se Partizan početnog pritiska Crvene zvezde.

13. minut - Zadnji vezni Partizana Saša Zdjelar je nagazio Kangu, ovaj je ostao da leži, klupa domaćih je skočila, ali je Jovanović smirio situaciju.

8. minut - Rikardo je bio u okršaju sa Dragovićem, ali i Rodićem.

Sudija Jovanović ih je sve opomenuo, usmeno.

7. minut - Najbolja akcija do sada. Rodić je centrirao na peterac po zemlji, a golman Popović je ispred Ohija odneo loptu.

6. minut - Prvi korner na meču izveli su fudbaleri Partizana, Jojić je centrirao, ali bez veće opasnosti po gol Borjana.

4. minut - Pritisak Zvezde na početku utakmice. Snažan udarac Kange, ali je pogodio Saničanina.

1. minut - Počeo je 166. "večiti" derbi! Katai odmah prolazi po desnoj strani, ali je loše centrirao.

17.50 - Sve je spremno za utakmicu sezone!

17.46 - Poznato je da svaki tim ove sezone u Superligi mora da ima u startnoj postavi jednog igrača mlađeg od 21 godine. U Zvezdi je to Eraković, u Partizanu Jović.

Ali, bonusa ima i na klupama: kod Zvezde su to rezervni golman Gordić, štoper Đurić, vezisti Motika i Stanković. Kod Partizana na klupi su napadači Baždar i Milovanović i vezista Terzić.

17.42 - U susret 166. večitorm derbiju došlo je do tuče huligana Novom Beogradu! Napadnut je i jedan resotran, a policija je brzo reagovala.

Sada se pojavi i snimak. Huligani su se zaleteli, a gotovo svi su u u rukama imali motke i palice.

17.17 - U prvom derbiju ove sezone igranom na stadionu Partizana, pobednika nije bilo - 1:1.

Strelac za Partizan bio je Bibras Natho, a za Crvenu zvezdu Aleksandar Katai.

17.15 - Crvena zvezda bolje stoji u istoriji večitih derbija. Od dosadašnjih 165 crveno-beli su dobili 65, Partizanu je pripalo 47 mečeva, dok je 53 puta bilo nerešeno. Gol-razlika je 229:197 za Zvezdu.

17.04 - Na klupi Crvene zvezde su: Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Pavkov, Falko, Đurić, Motika, Ben, Stanković i Gobeljić.

Na klupi Partizana su: Stevanović, Holender, Baždar, Živković, Jevtović, Ostojić, Milovanović, Terzić, Marković, Lutovac i Smiljanić.

17.00 - Objavljeni su napokon sastavi: Dejan Stanković, kao što je najavljeno, stavio je Slavoljuba Srnića u startnih 11, dok je Aleksandar Stanojević ubacio Nemanju Miletića na desnog beka,a starter je i Nemanja Jović.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN Stadion: Rajko Mitić Sudija: Srđan Jovanović

CRVENA ZVEZDA (4-3-3): Borjan – Pićini, Eraković, Dragović, Rodić – Sanogo, Srnić, Kanga – Katai, Ohi, Ivanić.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović – Miletić, Vujačić, Saničanin, Urošević – Zdjelar, Jojić – Menig, Natho, Jović – Rikardo.

16.51 - Dejan Stanković se oglasio za TV Arenasport pred 166. "večiti" derbi.

- Mi kod kuće ćemo uglavnom tako i igrati, kao što smo igrali uvek. Zanmo kako se brani Marakana i naša kuća. Spremili smo se, imali smo pet-šest dana da se spremimo. Svoje smo uradili i daćemo sve od sebe i siguran sam da ćemo biti pravi uz naše navijače. Nadam se da će u prvi plan iskočiti sam tim. Ne treba ni u jednom trenutku, kakav god bio rezultat, da odustanemo od naših ideja. Očekujem momačku utakmicu, tvrdu i taktičku. Nadam se našem uspehu. Sigurno će nas bodriti naših 30-35 hiljada navijača. Velika je prednost Partizana. Ako se vratimo prošle godine, tad je bilo "plus devet" za nas. Tad su oni verovali da ako dobiju derbi, da vraćaju prvenstvo u igru. Tako da zašto ne bismo mi eventualnom pobedom mogli da vratimo prvenstvo u igru - rekao je Stanković.

16.47 - Partizan stigao na "Marakanu".

TV Arenasport je bila na licu mesta kada su crno-beli stigli na stadion "Rajko Mitić", a trener Aleksandar Stanojević se kratko oglasio sat i 15 minuta pre početka derbija.

FK Partizan

Sad je mir trenutno. Tenzija raste neposredno pred meč, posle zagrevanja. Sve je spremno. Srećni smo što su prodate sve karte, jer to onda znači da je spektakl, da smo nešto dobro uradili. Nadam se da će biti fer utakmica za sve nas, a ko bude bolji - nek pobedi - poručio je Stanojević.

16.45 - Još uvek nisu pozanti sastavi.

16.41 - Stanojević pred utakmicu sezone

- Ponosan sam na svoje igrače i klub što smo ostvarili sve do sada. Ne znam koliko je ljudi verovalo da ćemo pred jedan od odlučujućih derbija u sezoni biti u trci za titulu. Ponosan sam iz tog razloga na igrače. Mogu samo da izrazim zadovoljstvo jer nas čeka dobar i uzbudljiv derbi koji znači i može da odluči mnogo - rekao je Stanojević.

16.37 - Stanković pred derbi:

- Svaki derbi je poseban, pritisak je uvek tu, motiv nije veći jer sada "jurimo" prednost, tako je uvek u Zvezdi. Svesni smo da možda nema "popravnog", možda nam je ovo meč sa najvećom težinom u poslednje dve godine, ali ne verujem da ćemo samo mi imati težinu - rekao je Stanković na konferenciji za medije.

16.32 - Od restorana "Franš" u pravcu ka Ljutice Bogdana - sve je zatvoreno i nema prolaza ka stadionu "Rajko Mitić".

16.24 - Glavni sudija 166. derbija je Srđan Jovanović iz Beograda. Reč je o našem najboljem sudiji, nasledniku Milorada Mažića. Njemu je ovo tek drugi put da vodi prvenstveni derbi, vodio je i jedan u Kupu Srbije.

16.19 - Poruka iz Zvezde:

- Rigorozna kontrola će biti sa prstenom oko stadiona, molimo da se ne dolazi bez karte i da svi dođu na vreme kako bi se bez većih gužvi ušlo na stadion. Isključivo ulaz na obeležene ulaze i sedenje na svojim mestima kako redarska služba ne bi bila primorana da reaguje po potrebi uz asistenciju policije. Obaveza prilikom ulaza: sačuvati svoju kartu i slediti uputstva redarske službe. Striktno je zabranjeno stajanje na stepeništim, dok je pristup vozilima stadionu takođe zabranjen -  navode iz Zvezde uz poruku da su sve karte već "planule".

16.15 - U iščekivanju početka utakmice, zanimljivosti o najvažnijem meču srpskog fudbala pročitajte OVDE

16.11 - Ogromno interesovanje vlada za 166. večiti derbi, sve karte su rasprodate

Procena je da će utakmici prisustvovati oko 40.000 navijača, a bilo bi ih svakako i više da nema bezbednosnih ograničenja.

16.04 - Iako do početka utakmice ima još dva sata već su zabeleženi prvi incidenti. Incident je izbio na uglu Jurija Gagarina i Dr Ivana Ribara, a prema navodima u njemu je učestvovalo oko 30-ak navijača koji su kod sebe imali drvene palice.

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad)

Navijači su parkirali automobile i pravili haos po jednom poznatom beogradskom restoranu. Policijske patrole su stigle, ali gužva se već raščistila.

16.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen derbiju 24. kola Superlige Srbije između Crvene zvezde i Partizana. Uz alo.rs pratite sva dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić".