MOĆNA BARSA SLAVILA U DERBIJU! Eliminisani Dortmund i Zenit
EPA-EFE/CIRO FUSCO

Prvo poluvreme je bilo spektakularno sa velikim brojem šansi na obe strane.

Gosti iz Katalonije poveli su već u devetom minutu. Imali su korner domaći, ali je onda Barsa odigrala munjevit kontranapad, loptu je povukao Pjer-Emerik Obamejang, dodao do Adame Traorea, koji je bio okružen trojicom igrača, uspeo da sjajno proigra Đodrija Albu, a iskusni bek dovodi Barselonu u vođstvo.

Posle samo pet minuta Barsa je povela sa 2:0, prelep gol postigao je Holanđanin Frenki de Jong.

Lorenco Insinje je smanjio na 2:1 u 23. minutu iz penala.

Do poluvremena je Đerar Pike bio strelac, a na otvaranju drugog i Pjer-Emerik Obamejang za lagani trijumf.

Napoli je ublažio poraz preko Politana u 87. minutu.

U prvom meču bilo je 1:1, pa je Barselona dalje prošla ukupnim rezultatom 5:3.

Rendžers je remizirao na svom terenu sa Dortmundom - 2:2. U prvom meču, škotksi tim je slavio sa 4:2.

Na utakmici između Betisa i Zenita nije bilo golova, ali dalje ide španski tim pošto je u prvom susretu slavio sa 3:2.