POTPUNI HAOS NA KAN! Sudija dva puta svirao kraj, dao crveni karton bez potrebe, uletelo obezbeđenje! (VIDEO)
AP Photo/Sunday Alammba

Fudbaleri Malija pobedili su Tunis sa 1:0, ali rezultat će ostati u drugom planu zbog neverovatnih scena u finišu utakmice.

Gol odluke postigao je Kone u 48. minutu iz penala.

Tunis je mogao do izjednačenja u 77. minutu, ali je jedanaesterac Vabiju Kazriju odbranio golman Malija Munkoro.

SKANDAL NA AFRIČKOM KUPU NACIJA! Prvotimac koristio doping, odmah je izbačen iz reprezentacije!

A onda je na kraju susreta došlo do neviđenog skandala.

Glavni sudija utakmice nije produžio ni minut, iako je dva puta po nekoliko minuta gledao snimak zbog penala, čekao reakcije iz VAR sobe, dodelio crveni karton i bilo je devet izmena.

Potpuno bespotrebno je dao crveni karton fudbaleru Malija Tureu u 87. minutu.

Čak je dva puta svirao kraj, najpre u 85. minutu, a onda je Tunižane prekinuo u kontri i svirao kraj po drugi put.

Sa terena je moralo da ga isprati obezbeđenje, zbog napada igrača i selektora Tunisa.