"BOKSING DEJ" OPRAVDAO OČEKIVANJA! Devet golova u okršaju Sitija i Lestera, Arsenal nije imao milosti prema Noriču!

Fudbaleri Mančesteri sitija na domaćem terenu pobedili su Lester rezultatom 6:3.

Domaća ekipa je povela rezultatom 4:0 već nakon 25. minuta igre.

Kevin de Brujne u 5. minutu prvi zatresao mrežu, a zatim je Rijad Marez u 14. iz penala povećao rezultat.

Nakon toga, Ilkaj Gundogan u 21. i Rahim Sterling u 25. iz još jednog jedanaesterca su pogodili za 4:0, a sa tim rezultatom su ekipe otišle na pauzu.

Mnogi fudbalski fanovi su pomisli da je tada već utakmica bila rešena, ali ipak prevarili su se.

Prvo je Džejms Medison u 55. minutu smanjio na 4:1, da bi u 59. pogodio i Ademola Lukman, a u 66. Keleči Ikenačo je bio precizan za 4:3.

Ali, ipak drama nije potrajala, pošto je već u 69. na 5:3 povisio Ajmerik Laport golom glavom iz kornera,  a konačan rezultat je postavio Sterling u 87. minutu.

Arsenal je bio veoma ubedljiv na gostovanju poslednjeplasiranom Noriču gde je trijumfovao  rezultatom 5:0.

U prvom poluvremenu su Bukajo Saka (6) i Kenan Tirni (44) su bili precizni za rezultat s kojim su otišli na poluvreme.

U nastavku su Saka u 67. minutu,  Lakazet u 84 i Smit Rou u 90.

Zanimljivo je da je Smit Rou u poslednje tri utakmice se upisao u listu strelaca, a konstantno je ulazi s klupe. Mladi Englez (21) je budući kapiten "tobdžija".

Vest Hem je priredio neprijatno iznenađenje svojim fanovima jer su izgubili na domaćem terenu od Sautemptona (3:2)

Dva puta su se čekićari vraćali u život, ali treći put nisu uspeli.

Sautempton je poveo golom Eljonusija u 8. minutu, a zatim je izjednačio Antonio u 49. minutu

Vord-Praus je doneo novo vođstvo "svecima" u 61. minutu iz penala, da bi samo tri minuta kasnije Benrahma doneo novo izjednačenje.

Ipak, u 70. minutu je bio precizan za konačnih 3:2 kojim je doneo prvu pobedu Sautemptonu u poslednih sedam utakmica.

Totenhem je bez probelema savlado Kristal Palas na domaćem terenu rezultatom 3:0.

Strelci za "pevce" su bili Hari Kejn (32) i Lukas Moura(34) i Son (74).