NIŠTA OD OBARANJA REKORDA! Dušan je pokušao na sve načine, ipak lopta nije htela u gol!
EPA/EMANUELE PENNACCHIO

Naš as Dušan Vlahović imao sjajnu šansu da sruši rekord Kristijana Ronalda od 33. u kalendarskoj godina u Serija A.

Ipak, to mu nije uspeo da uradi, tako da Srbin i Portugalac dele ovaj rekord.

Bolje je Fjorentina otvorila, ipak prvi je do gola došao domaći tim.Odlično je iskoristio nepažnju igrača Fjorentine, Kevin Lazanja i tako doveo svoj tim u prednost.

Do kraja prvog poluvremena, igrači Fjorentine su pokušali da izjednače, ipak to nisu uspeli da realizuju.

Evidenta je bila gruba igra fudbalera Verone, na prljave načine su defanzivci domaće ekipe ometali našeg igrača. Bilo je tu dosta povlaćenja za dres, kao i udaraca.

Bila je jedna sporna  situacija u šesnastercu u kojoj je glavni akter bio naš reprezentativac, ali sudija nije pokazao na belu tačku.

Naš as je najbolju šansu imao u 79. minut, ipak lopta je otišla preko gola.

U 85. minutu Vlahović je odlično dodao Terziću a on je potom sjajno ubacio za Kastrovilija koji je postigao gol za izjednačenje.

U sudijskoj nadokandi, Vlahović je dobro proigran ali ništa od pogotka.

Utakmica je završila rezulatom 1:1.

Verona-Fjorentina (1:1)

Stadion:Marko Antonio Bentegoli

Verona: Montikovo, Kasave, Sutalo, Bjelosu, Lazović, Ilić, Tameze,Faraoni, Lasana, Kaplari, Simeone

Fjorentina: Terakijano, Terzić, Igor, Milenković, Venuti, Dankan, Toreira, Bonaventura, Sotil, Gonzalez, Vlahović

Kraj utakmice

90. minut - Ponovo šansa za Vlahovića

85. minut  - Pokušao je Milenković glavom

83. minut - Žuti karton je dobio naš internacionalac Terzić

81. minut  - Odlično je dodaao Vlahović Terziću a on je potom sjajnu ubacio za Kastrovilija koji je postigao gol

79. minut - Najbolja šansa za Dušana Vlahovića. Pokušao je levom nogom, ali lopta je otišla preko gola

77. minut - Ponovo šansa za Vlahovića

72. minut - Pokušao je Lazanja, ali bez uspeha

66. minut - Faul nad Vlahovićem

58. minut - Ubacio je Aleksa Terzić loptu šesaesterac, ipak bez uspeha

49. minut - Dobra lopta je poslata Vlahović, ipak Srbin je bio u nedozvoljenoj poziciji

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

43. minut - Poslao je Vlahović loptu, ipak uspeli defanzivci Verone da to preseku

38. minut - Ponovo su igrači Fjorentine pokušali da proigraju Vlahovića

33. minut - Neveravatn Žulija u odbrani Fjorentine, a onda je Simeona ima šansu za pogodak, koju nije iskoristo zahvaljujući nespretnom potezu

30. minut - Terzić je posla loptu Vlahoviću, ali ipak ništa od realizacije

24. minut - Pokušavaju na sve načine igrači Fjorentine da proigraju Vlahovića, za sada  im ne ide

20. minut - Ponovo pas ka Vlahović, ipak nije se snašao

19. minut - Imao je Vlahović šansu, ali bez realizacije

16. minut - Kevin Lazanja pogađa za prednost Verone (1:0)

13. minut - Lazović je imao dve dobre šanse

8. minut - Odlična interevnija Milenkovića ispred Simeonea

6.minut - Fjorentina za sada ofanzivnija

1. minut  - Utakmica je počela