LUDO VEČE U LIGI ŠAMPIONA Madriđani slave, Milan ispao iz Evrope (VIDEO)
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Od večeras se zna svih osam učesnika osmine finala Lige šampiona i četiri učesnika 1/16 finala Lige Evrope iz grupa A, B, C i D.

Luka Jović igrao je u pobedi Reala, Dušan Tadić je sa klupe odgledao rapsodiju protiv Sportinga.

Samo se u B grupi nije znalo pre večeras ko će uz Liverpul dalje u osminu finala Lige šampiona, a ko će u Ligu Evrope.

Atletiko Madrid je u gostima pobedio Porto Marka Grujića 1:3 i ostaje u evro eliti, dok i poraženi tim može da slavi, jer će u Ligu Evrope.

Milan je kod kuće poražen od Liverpula, jedinog engleskog tima sa maksimalnim učinkom u grupnoj fazi Lige šampiona, time je klub sa San Sira ostao bez Evrope.

Milan - Liverpul 1:2 (Tomori 29 - Salah 36, Origi 55)

Porto - Atletiko Madrid 1:3 (Serđo Oliveira 90+5. penal - Grizman 56, Korea 90, De Pol 90+2)

Borusija Dortmund - Bešiktaš 5:0 (Malen 29, Rojs 42. penal, 53, Haland 68, 81)

Ajaks - Sporting 4:2 (Haler 8. penal, Antoni 42, Neres 58, Berghuis 62 - Santoš 22, Tabata 78)

Real Madrid - Inter 2:0 (Kros 17, Asensio 79)

Šahtjor - Šerif 1:1 (Fernando 42 - Nikolov 90+3)

90+3. minut: Nikolov je sprečio poraz Šerifa u Ukrajini, Šahtjor - Šerif 1:1.

90+2. minut: Kontra, De Pol je oteo loptu defanzivcu Porta, sam je izašao pred golmana, nije bio sebičan, dao je loptu Grizmanu, njegov šut sa nekoliko metara je izblokiran, loptu je pokupio De Pol i sa tri metra je poslao u mrežu, Porto - Atletiko Madrid 0:3.

90. minut: Kontra, Anhel Korea je dobio pas u prostor, sam je izbio pred golmana i matirao ga dijagonalom po zemlji, Porto - Atletiko Madrid 0:2.

81. minut: Novi gol Halanda, novi lak mat iz blizine, Borusija Dortmund - Bešiktaš 5:0.

79. minut: Borba Asensija, sa linije kaznenog dijagonalom je "overio" stativu, lopta je odsela u mreži, Real Madrid - Inter 2:0.

78. minut: Tabata je pogodio u Amsterdamu, Ajaks - Sporting 4:2.

70. minut: Opet su snage izjednačene, kod Porta je Vendel dobio crveni karton. Pet minuta kasnije van terena je pocrveneo i rezervni golman Markesin.

68. minut: Centaršut sa leve strane i mat glavom Halanda, Borusija Dortmund - Bešiktaš 4:0. Karasko je dobio crveni karton, Atletiko Madrid u meču odluke ima igrača manje.

64. minut: Nikolo Barela je dobio crveni karton, Milanezi su do kraja meča sa igračem manje u Madridu.

62. minut: Berghuis je dobio loptu na desnoj strani u kaznenom, dribling i šut u bliži ugao po zemlji, golman je ostao kratak, Ajaks - Sporting 4:1.

58. minut: Neres je na doavanje Šursa bio neumojiv, Ajaks - Sporting 3:1.

56. minut: Korner, lopta je zakačila nekog po glavi u petercu, ali je preletela do druge stative gde je Grizman samo postavio nogu na tri metra i loptu poslao u nebranjenu mrežu, Porto - Atletiko Madrid 0:1.

55. minut: Greška u odbrani Milana, Mane je šutirao iskosa, golman odbranio, ali je natrčao Origi i glavom loptu poslao u mrežu, Milan - Liverpul 1:2.

53. minut: Novi mat kapitena Milionera Rojsa, Borusija Dortmund - Bešiktaš 3:0.

2. POLUVREME:

45+2. minut: Rojs siguran iz penala, Borusija Dortmund - Bešiktaš 2:0.

43. minut: Velinton je u kaznenom s leđa oborio rivala i dobio crveni karton, a Borusija je dobila penal. Bešiktaš ima igrača manje.

42. minut: Fernando je doneo prednost Šahtjoru, Šahtjor - Šerif 1:0. Ajaks ponovo vodi, strelac Antoni posle velike greške Portugalaca u svom kaznenom, Ajaks - Sporting 2:1.

36. minut: Slalom Okslejda-Čembrlena kroz odbranu Milana, šut, odbrana golmana, ali je pritrčao iskosa Mohamed Salah i postigao svoj 20. gol u sezoni, Milan - Liverpul 1:1.

29. minut: Kontra Milionera iz Dortmunda, Belingem je vukao kroz sredinu, pred kaznenim je odložio levo za Malena, a onda je sa 13 metara usledio mat, Borusija Dortmund - Bešiktaš 1:0.

Korner za Milan, promašio je loptu Minamino na prvoj stativi, golman Alison se više branio od nje nego što je branio, odbitak je na dva metra spremno dočekao štoper Tomori i zakucao loptu u mrežu, Milan - Liverpul 1:0.

22. minut: Lopta ubačena u peterac Kopljanika dugo je letela, bacio se Nuno Santoš, zahvatio je nogom, jedva, ali je skrenuo u mrežu, Ajaks - Sporting 1:1.

17. minut: Šut Krosa sa 18 metara malo iskosa sa leve strane, dijagonala u suprotan ugao, Real Madrid - Inter 1:0.

8. minut: Haler je rutinski iz penala matirao golmana Virginiju, Ajaks - Sporting 1:0.

1. POLUVREME:

A grupa

PSŽ - Briž 4:1 (Mbape 2, 7, Mesi 38, 76. penal - Ric 68)

Lajpcig - Mančester Siti 2:1 (Soboslai 24, Silva 71 - Marez 77)

B grupa:

Milan - Liverpul 1:2 (Tomori 29 - Salah 36, Origi 55)

Porto - Atletiko Madrid 1:3 (Serđo Oliveira 90+5. penal - Grizman 56, Korea 90, De Pol 90+2)

C grupa:

Borusija - Dortmund - Bešiktaš 5:0 (Malen 29, Rojs 42. penal, 53, Haland 68, 81)

D grupa:

Real Madrid - Inter 2:0 (Kros 17, Asensio 79)

Iz četiri navedene grupe zna se sedam učesnika osmine finala Lige šampiona. Samo