VLAHOVIĆ JAKO BLIZU OBARANJA RONALDOVOG REKORDA! Fjorentina savladala  Sampdoriju,  Dušan na pet koraka od istorije!

Gosti  su  prvi poveli u 15. minutu preko Gabijadanija, ali vrlo brzo su momci u ljubičastom ušli u svoju seriju.

Prvo je Kalehon u 23. minutu, da bi se u listu strelaca upisao naš Dušan Vlahović u 32. minutu, a rezultat je zaključio Sotill u 45. minutu.

Ovo je jako bitan gol za Vlahovića, ukupno 12. u ovoj sezoni, kojima čuva prvu poziciju na listi strelaca.

Ipak, to nije sve. Dušan je postigao  29. gol u godini čime je postao jedan od četiri stranca kome je to pošlo za rukom u kalendarskoj godini.

EPA/ Claudio Giovannini

Ispred njega su Kristijan Ronaldo (33), Hernan Krespo(30), Goznalo Iguain (30).

Do kraja godine ostalo su još četiri  kola. Tako da Dušan nema još mnogo vremena za obaranje rekorda čuvenog Portugalca.

Fjorentina do kraja godine igra sa Bolonjom, Salerintanom, Bolonjom i Veronom.

U drugom današnje meču Atalanta je rezultatom 4:0 savladala Veronu. Čak tri gola Mario Pašalić (7,12, 67), a jedan gol je postigao Kompejners (57).