HRVATI IDU NA SVETSKO PRVENSTVO!  "Vatreni" miljenici sreće, Rusi sami sebi presudili! (VIDEO)

Hrvatska jeste dominirala protiv Rusije, ali i pored toga jasno je da su izabranici selektora Dalića imali mnogo sreće.

Bila im je potrebna pobeda na "Poljudu" a do nje su došli golom u 81. minutu. Kudrjašov je posle očajne reakcije uspeo da pogodi svoju mrežu i tako odvede Hrvate na SP.

Sprečio je Rus dramu, nervoza je bila sve veća, "baćuške" su se grčevito branile, ali na kraju nisu izdržali.

Hrvati idu direktno u Katar, dok će Rusi morati da se zadovolje odlaskom u baraž.

Hrvatska - Rusija 1:0 (0:0)

Sterelicu: 1:0, Kudrajašov ag u 81. minutu

HRVATSKA: Grbić, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Vlašić (od 58. Petković), Pašalić, Perišić, Kramarić.

RUSIJA: Safinov, Karavajev (od 78 Mostovoj), Divejev, Džikija, Kudrjašov, Fjomin, Barinov, Jonov (od 57. Zobnin), Bakajev, Golovin (od 57 Čistijakov), Smolov (od 57. Zabolotnji).

SUDIJA: Dani Makeli (Holandija).

Tok utakmice:

Drugo poluvreme:

90+4. minut - KRAJ! Hrvatska je na SP!

90. minut - Igraće se još četiri minuta!

89. minut - Brane se Hrvati, Rusi pokušavaju, ali nema šansi.

81. minut - GOOOLLLL! Hrvatska vodi, Rusi su sami pogodili svoju mrežu! Kudrajašov je savladao svog golmana!

78. minut - Nervoza je sve veća!

74. minut - Fomin tuče sa distance, lopta je otišla daleko preko gola.

66. minut - Teren je u očajnom stanju, a nervoza kod Hrvata sve veća.

62. minut - Borzović, odličan šut, ali ponovo nije pogodio metu.

61. minut - Petković je pokušao glavom, na mestu je Safinov.

53. minut - Nova velika šansa, Perišić je šutirao, ali nije uspeo.

HRVATI IDU NA SVETSKO PRVENSTVO!

48. minut - Hrvati su u velikom naletu, Ruse se grčevito brane.

46. minut - Kramarić je ponovo imao veliku šansu, ali nije uspeo.

- Kiša pljušti, ali je i pored toga atmosfera na stadionu dobra.

Prvo poluvreme:

45. minut - Poluvreme, nema golova posle prvih 45 minuta!

35. minut - Hrvati napadaju, ali još uvek ne mogu da nađu put do rivala.

28. minut - Još jedan dobar šut Brozovića, ali golman Rusije je na mestu.

24. minut - Bomba Borzovića, lopta je otišla tik pored gola!

18. minut - Ofanziva domaćih, ali Rusi uspevaju da odbiju napade rivala.

11. minut - Hrvatska stiska rivala, Kramarić je imao veliku šansu, ali nije uspeo da pogodi gol.

6. minut - Perišić je šutirao, na mestu je bio Safinov!

1. minut - Utakmica je počela!

Hrvatska i Rusija u Splitu igraju meč vredan Mondijala. Domaćinu igra samo pobeda, dok je Rusima i bod dovoljan za vizu za Katar. Ko ne ostvari cilj večeras, moraće u komplikovan baraž.

Hrvatska meč dočekuje u lošoj atmosferi, o tome pročitajte više OVDE.