ŠOK U KOMŠILUKU BiH se oprostila o Mondijala! (VIDEO)
EPA-EFE/Fehim Demir

Bez povređenog Edina Džeke BiH nije uspela da pobedi na "Bilinom polju", Finci sa igračem manje slavili 3:1.

Na taj način se BiH kolo pre kraja kvalifikacija oprostila od šanse da se nađe u Kataru.

Puki je promašio penal u 25. minutu, ali je 240 sekundi kasnije asistirao Forsu za vođstvo Finaca 1:0.

Raitala je u 37. minutu dobio crveni karton, pa se činilo da će BiH lako do preokreta.

Ipak, Lod je u 51. minutu duplirao prednost gostiju sa igračem manje - 2:0.

Napadač zagrebačkog Dinama Luka Menalo je ušao u 67. minutu, a dva minuta kasnije postigao je gol za erupciju na "Bilinom polju".

A, onda šok, novi. Siniša Saničanin pravi faul na 35 metara nad Pukijem uz aut liniju.

Lopta ubačena u peterac od strane Loda, najbrže je utrčao Ošonesi i podmetnuo nogu, smestio je loptu u malu mrežu. Trajala je nada nekoliko minuta, na snimku se činilo da je ofsajd, ali je VAR sudiji Majklu Oliveru rekao da pokaže na centar - 3:1.

Muka po BiH je bila što zbog povrede nije igrao najbolji igrač Edin Džeko.

Finci sada imaju zicer, čak u poslednjem kolu i ne moraju da osvoje ni bod protiv Francuske ukoliko BiH ne izgubi od Ukrajine, koja sada jedina može da preotme Fincima drugo mesto i baraž.