KEJN HET-TRIKOM ODVEO ENGLESKU U KATAR Nastavlja se rat Italijana i Švajcaraca jer je Žoržinjo u 90. minutu promašio penal (VIDEO)
EPA-EFE/Andy Rain

Severna Irska je u meču bez većeg značaja autogolom Satkusa u 18. minutu pobedila Litvaniju 1:0.

U istoj C grupi Italija i Švajcarska su odigrali 1:1 (Di Lorenco 36 - Vidmer 11) uz promašeni penal Žoržinja u 90. minutu, kolo pre kraja imaju isti broj bodova, pa se čini da će na kraju o putniku na Mondijal da odlučuje gol razlika. Prvaci Evrope Italijani su trenutno bolji za dva gola.

Danska je kod kuće pobedila Farska Ostrva 3:1 i sada ima skor 9 od 9. Skandinavci su još ranije obezbedili vizu za SP. Olsen je u 89. minutu dao gol za goste, to je prvi gol koji su Danci primili u kvalifikacijama.

Škotska je malo ranije pobedila Moldaviju 2:0 i obezbedila baraž iz F grupe.

Austrija je posle preokreta pobedila Izrael 4:2. Gol i asistenciju upisao je Marko Arnautović.

Levandovski, Milik i Jozvijak su golovima obezbedili pobedu Poljskoj u Andori 4:1 i obezbedili baraž.

Napadač Andore Rikard Fernandez dobio je najbrži crveni karton u istoriji kvalifikacija, posle samo pola od kako je sudija označio početak meča.

Engleska je ugasila sve nade Albanije oko Mondijala. Već na poluvremenu bilo je i krajnjih 5:0, het-trik postigao je Hari Kejn, a ima je i asistenciju za Hendersona. Rivale je načeo Hari Megvajer.

Gordi Albion u poslednjem kolu igra sa San Marinom pa već sada može da se kaže da su vicešampioni Evrope na Mondijalu.