POBEDE BAJERNA I BORUSIJE Frajburg jedini tim bez poraza u Bundesligi (VIDEO)
EPA-EFE/RONALD WITTEK

Lider Bundeslige Bajern je na svom terenu pobedio Hofenhajm 4:0 u 9. kolu Bundeslige.

U osmom minutu mrežu je prvi pogodio Serž Gnarbi, ali je posle upotrebe VAR-a pogodak poništen zbog ofsajda.

Gnabri je postigao vodeći gol u 16. minutu, a prednost je udvostručio Robert Levandovski u 30. minutu. Treći gol postigao je Maksim Čupo-Moting u 82. minutu, a konačan rezultat postavio je Kingsli Koman u 87. minutu.

Drugoplasirana Borusija iz Dortmunda pobedila je na gostovanju Arminiju 3:1. Milioneri su poveli u 31. minutu golom Emrea Džana iz jedanaesterca, a drugi gol postigao je Mats Humels u 45. minutu. Tri gola prednosti gostujućoj ekipi doneo je Džad Belingem u 72. minutu.

Jedini gol za Arminiju postigao je Fabijan Klos u 87. minutu.

Za tim iz Dortmunda nije zbog povrede igra najbolji igrač Erling Braut Haland.

Lajpcig je na svom terenu pobedio Grojter Firt 4:1, a Frajburg, jedini tim bez poraza u Bundesligi, je kao gost pobedio Volfsburg 2:0 golovima Lenharta i Holera.

Kasnije igraju Herta - Borusija (Menhengladbah).