DEPAJ GOSPODAR KVALIFIKACIJA Holandija na korak, Nemci već na Mondijalu (VIDEO)
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

U E grupi evropskih kvalifikacija Vels je pobedio Estoniju 1:0 u gostima golom Mura u 12. minutu.

Češka je takođe slavila kao gost, sa 2:0 golovima Šika i Hložeka savladana je Belorusija.

Česi i Velšani biju bitku za drugo mesto koje vodi u baraž.

U G grupi lider Holandija je pobedila Gibraltar 6:0 uz po dva gola i asistencije Memfisa Depaja, najboljeg strelca i asistenca evropskog dela kvalifikacija - 9 golova/6 asistencija. Naš Aleksandar Mitrović deli drugo mesto sa Zahavijem sa 7 golova.

Turci su dali tri gola u Letoniji, ali su jednom zatresli svoju mrežu, pa su slavili 2:1 golom Jilmaza iz penala u 99. minutu. Ipak, još zaostaju za drugoplasiranim Norvežanima.

Norveška je i bez Halanda pobedila Crnu Goru 2:0 golovima Eljunusija u 29. i 96. minutu.

Do kraja kvalifikacija u Evropi ostala su još dva kola, mečevi će se igrati u novembru.

U J grupi Island je pobedio Linhenštajn 4:0, isti skor u Skoplju gde su nemci pobedili domaćina Severnu Makedoniju i overili plasman na Mondijal.

Rumuni su golom Mitrite u 26. minutu pobedili Jermeniju 1:0 i izbili na drugo mesto u grupi.