ŠOK U OSIJEKU VAR i stativa zaustavili Hrvate, sada Rusija ide direktno na Mondijal (VIDEO)
EPA-EFE/SAVVIDES PRESS

H grupa evropskih kvalifikacija jedna je od najneizvesnijih, bar kada je u pitanju putnik u Katar.

Dva se tima bore za vizu i baraž. Dva kola pre kraja Baćuške su bliže Mondijalu od Šahovničara.

Danas su postignuti sledeći rezultati: Hrvatska - Slovačka 2:2, Slovenija - Rusija 1:2, Kipar - Malta 2:2.

Golovima štopera Divejeva i Džikije u 28. i 32. minutu Rusija je povela protiv Slovenije 2:0, Iličić je smanjio na 2:1, a pobedu Baćuškama sačuvao je VAR, koji je Kurtiću u 77. minutu poništio gol.

Malta nije poslednja u grupi, senzacionalno je remizirala u gostima protiv fenjeraša Kipra 2:2 golom Degabrijela u 98. minutu.

Hrvati su do ovog kola bili vodeći, ali su u Osijeku na "Gradskom vrtu" podbacili.

Ne igrački koliko rezultatski. Odigrali su 2:2, a da slave dva puta ih je sprečila stativa i jednom VAR, u 82. minutu kada je Nikola Vlašić posle rikošeta u petercu pritrčao i zakucao loptu u mrežu. Gol je poništen zbog ofsajda?!

Slovaci su vodili dva puta, golovima Šranca i Haraslina u 20. i 45. minutu. Izjednačavali su Kramarić u 25. i Modrić u 71. minutu.