POBEDA U BERGAMU Milan prati Napoli
EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Milan je pobedio Atalantu u Bergamu 3:2 i nastavio da u stopu prati Napoli koji je i dalje maksimalan.

Manje od 30 sekundi je bilo potrebno fudbalerima gostujućeg tima da dođu do prednosti. Dias je sjajno proigrao Kalabriju koji nije uspeo iz prve da matira Musoa, Ipak, lopta mu se srećno odbila nazad.

Vođstvo Milana je udvostručio Sandro Tonali u 43. minutu.

Delovalo se da je meč rešen nakon što je Rafael Leao prelepim udarcem u 78. minutu povisio na 3:0, ali ne.

Najpre je u 85. smanjio Duvan Zapata iz jedanaesterca, a potom je Atalantu na gol zaostatka doveo Mario Pašalić u četvrtom minutu nadoknade.

Ipak, Atalanta nije imala snage za više, pa se Milan vraća kući sa sva tri boda.

Serija A, 7. kolo:

Bolonja – Lacio 3:0
(Barou 14, Teate 17, Hiki 68)
Sampdorija – Udineze 3:3
(Larsen 24, Kvaljarela 48. penal, Kandreva 69 – Perejra 15, Beta 44, Forestijeri 84)
Verona – Specija 4:0