SRBIJA NIJE USPELA DA NAPRAVI ČUDO! Portugal eliminisao "orlove“, našim momcima popustila koncetracija u produžecima
FIFA/FSS

Bio je veoma zanimljiv meč, lavovski su se borili naši momci, ali ipak su na kraju poklekli.

Portugal je dominatnije otvorio utakmicu i potvrdio ulogu favorita.

Prvo je Rikardinjo postigao gol u 15. minutu, a zatim je minut kasnije za 2:0 bio precizan Koeljo.

U drugom poluvremenu naši momci su živnuli, počeli su da napadaju, a to im se isplatilo 23. minutu kada je precizan bio Jovan Lazaravić., a isti igrač je pet minuta kasnije "orlovima" doneo izjednačenje.

Do kraja regularnog toka obe ekipe su imale svoje šanse, ali bilo je jasno da će se igrati u produžeci.

Nažalost, tu je našim momcima popustila koncetracija. U prvom produžetku u roku od 20 sekundi Varela je postigao dva gola.

Pred sam kraj drugog produžetka Portugal je postigao auto-gol. Srbija je zatim imala šansu za izjednačenje, ali nažalost naši reprezentativci nisu uspeli.

Moraćemo da se zadovoljim učešćem u osmini finala Svetskog prvenstva u Litvaniji.

Kraj - Portugal je pobedio rezultatom 4:3

10. minut - Rakić daje gol za 4:3

8. minut - iako je bilo oćigledno sudija nije dosudio penal za Srbiju. Golman Aksentijević je prigovorio sudiji zbog tuga, a zatim je dobio crveni karton

7. minut - Imali su naši momci sjajnu akciju, ali nisu uspeli da je realizuju

6. minut - Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka - Portugal ima prednost od dva gola

4. minut - Vrše incijativu Portugalci

3. minut - Portugal ponov postiže gol. Trebalo im je samo 20 sekundi da ponovo zatresu mrežu Srbije

3. minut - Pany Varela postiže gol za Portugal (3:2)

2. minut - Srbija je imala akciju, ali sudija je svirao faul u napadu. Zatim je Rikardinjo imao šansu, ipak lopta je otišla pored gola

1. minut - Krenuo je prvi produžetak

KRAJ REGULARNOG TOKA

TAJM AUT PORTUGAL

TAJM AUT SRBIJA

37. minut - Kocić pored gola

36. minut - zicer za Portugal, ali se srećom obrukao kastro

34. minut - ponovo Lazarević pokušava, ali pored gola

33. minut - Erik pokušava, ali brani Aksentijević

29. minut - GOOOOOOOL! Lazarević

27. minut - odlična šansa za Tomića, ali je izblokiran u poslednji čas

26. minut - Tomić dobija žuti karton

25. minut - Kocić pokušava, ponovo brani golman Portugala

23. minut - GOOOOOOL! Lazarević nas vraća u igru

21. minut - stativa Lazarevića

POLUVREME

19. minut - Lazarević je mogao da smanji, ali odličan je golman Portugala

18. minut - žuti katon za Aleksića

15. minut - 2:0 za Portugal! Andre kruniše fenomenalnu partiju golom

14. minut - 1:0 za Portugal! Rikardinjo petom posle odlične akcije, asistent je Andre

10. minut - čudesni Aksentijević skida novu šansu Portugalcima

9. minut - prete Portugalci, ali je odličan na našem golu Aksentijević

7. minut - Aleksić preti sa desetak metara, ponovo brani golman prvaka Evrope

5. minut - odlično se za sad bore naši momci protiv favorita

3. minut - Tomić prvi preti, brani golman Portugala