LUDNICA U LONDONU! De Hea odbranio penal u 95. minutu, Matić namestio pobedu Junajteda! (VIDEO)

Nestvarna utakmica u Londonu, nestvarna.

Fudbaleri Mančester junajteda nezasluženo ili ne, pobedili su Vest Hem na gostovanju u četvrtom kolu Premijer lige sa 2:1.

Nije se moglo ni pretpostaviti kakva će drama viti viđena u glavnom gradu Engleske. "Čekićari" su poveli golom Mohameda Saida Benrame u 30. minutu, ali je Kristijano Ronaldo uspeo uz mnogo sreće da izjednači samo pet minuta kasnije.

Preuzeli su gosti iz Mančestera inicijativu, napadali su, ali je Lukaš Fabianski bio odličan. Međutim, promene Ole Gunara Solskjera urodile su plodom. Nemanja Matić zamenio je Freda, a Džesi Lingard ušao je umesto Džejdona Sanča.

Doskorašnji ofanzivac "čekićara" poslao je neodbranjiv šut u 89. minutu i najavio pobedu, ali tu nije bio kraj drame. Tek tada je počela ludnica.

U 94. Luk Šo je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija pogledao VAR i pokazao na belu tačku, a onda odluka Dejvida Mojesa o kojoj će se pričati. Trener Vest Hema uveo je Marka Nobla u igru umesto Džeroda Bovena i poslao ga da šutira za izjednačenje. Međutim, jako loš udarac i odbrana Davida de Hee sačuvala su sva tri boda gostima.

U drugom meču dnevnog termina Brajton je kao domaćin pobedio Lester siti sa 2:1. Golove za domaće postigli su Mopej i Velbek, dok je za "lisice" precizan bio Džejmi Vardi.

Treba napomenuti i to da je gostima VAR poništio dva pogotka.