NEZAUSTAVLJIVI VLAHOVIĆ! Srbin sa dva gola pokorio Bergamo!
Stefano Nicoli/LaPresse via AP

Fiorentina tako posle tri kola ima šest bodova, a Atalanta dva manje.

Ponovo je u centru pažnje bio fenomenalni Dušan Vlahović sa nova dva pogotka u dresu "viole".

Vlahović je tako došao do brojke od 21 postignutog gola u 2021. godini i ispred njega su samo Robert Levandovski, Lionel Mesi i Erling Haland.

Srpski centarfor je prvi gol postigao u 33. minutu iz penala.

Žoakim Mele je igrao rukom u kaznenom prostoru VAR je odradio posao, pa je sudija pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je Vlahović.

U 49. minutu, Đimsiti pravi faul u kaznenom prostoru i ponovo su konsultovane sudije iz VAR sobe.

Sudija Valerio Marini dobio je potvrdu da je to penal pa je pokazao na belu tačku.

Vlahović je i tada bio hladnokrvan i postigao drugi gol na meču.

Atalanta je 65. minutu smanjila na 2:1, takođe iz jedanesterca, a precizan je bio Duvan Zapata.

Pored Vlahovića, ceo meč je odigrao i Nikola Milenković, dok na drugoj strani Matija Nastasić i Aleksa Terzić nisu ulazili u igru.