SRBIJA GAZILA IRCE PA SE MATIRALA Sergej napucao Milenkovića u grudi i poklonio bod rivalu (FOTO GALERIJA, VIDEO)
AP Photo/Peter Morrison

Posle pet kola u A grupi evropskih kvalifikacija za Mondijal 2022. u Kataru Srbija je druga sa 11 bodova posle šokantnog remija u Dablinu.

Pobedom u Bakuu Portugalija je sa 13 poena izbila na prvo mesto.

Orlovi su na startu takmičenja pobedili večerašnjeg rivala Republiku Irsku 3:2 na "Marakani", potom su na istom stadionu remizirali 2:2 sa Portugalijom.

Usledio je meč sa Aterbejdžanom u gostima i pobeda 2:1, a onda i trijumf pre tri dana, opet na "Marakani" protiv Lukseburga 4:1.

Do kraja kvalifikacija Orlovima predstoje još četiri meča, od čega tri gostovanja, u Irskoj, Portugaliji i Luksemburgu, kao i meč u Beogradu sa Azerbejdžanom.

Republika Irska - Srbija 1:1 (0:1)

Strelac: 0:1 Sergej Milinković-Savić u 20, 1:1 Milenković (autogol) u 86. minutu.

Dablin - Stadion: Aviva. Sudija: Hoze Marija Sančez (Španija). Pomoćnici: Injigo Prieto i Raul Kabanjero (Španija). VAR sudija: Alehandro Ernandez (Španija). Žuti kartoni: Ajdah, Brauni, Molumbi (Republika Irska), Đuričić, Radonjić (Srbija).

REPUBLIKA IRSKA: Bazunu, Omobamidele, Dafi, Egan, Doerti, Mekgrat (od 67. Horgan), Kulen (od 67. Molumbi), Hendrik (od 79. Hurihejn), Mekklin, Brauni (od 58. Robinson), Ajdah (od 79. Kolins).

SRBIJA: Rajković, Pavlović, Veljković, Milenković, Kostić (od 87. Lazović), Milinković-Savić, Gudelj, Tadić (od 84. Maksimović), Đuričić (od 70. Radonjić), A. Mitrović, Vlahović (od 70. Jović).

90+3. minut: Rajković sjajnom paradom sprečava totalan krah Orlova u finišu, Omobamidele je sjajno šutirao.

90. minut: Dafi glavom sa pet metara gađa nekoliko centimetara iznad prečke našeg gola.

89. minut: Iz velike daljine šutira Gudelj i lopta pogađa rogalj.

87. minut: Lazović menja Kostića.

86. minut: Lopta ubačena u kazneni Orlova, pala je u peterac, pokušao je da je izbije Milinković-Savić, sa metra je u grudi napucao Milenkovića, lopta se odbila u našu mrežu, Republika Irska - Srbija 1:1.

85. minut: Sudija pokazuje žuti karton Radonjiću.

84. minut: Sjajna kontra, od kaznenog do kaznenog je loptu vukao Kostić, odložio je za Jovića, usledio je šut skoro iz mrtvog ugla i odbrana Bazunua.

83. minut: Izašao je kapiten Tadić, traku je prepustio Mitroviću.

82. minut: Ubacuje Kostić, Jović glavom spušta loptu na četiri metra, Mitrović pokušava da šutne iz okreta, ali umesto lopte udara nogu rivala i pravi faul u napadu.

79. minut: Nova dvostruka izmena kod Iraca, Hurihejn i Kolins su na terenu.

77. minut: Radonjić zaobišao golmana posle utrčavanja po desnoj strani, ali se ubacio Mekklin i izbio loptu u korner sprečivši gol, a mnogi su već videli loptu u golu.

74. minut: Dva pokušaja Radonjića posle kontre, prvi je sjajno odbranio Bazunu, a drugi je na metar od gol linije izblokirao defanzivac Iraca.

70. minut: Jović i Radonjić su ušli umesto Vlahovića i Đuričića.

66. minut: Dvostruka izmena kod Iraca, ušli su Horgan i Molumbi.

59. minut: Kostić centrira sa leve strane, majageri potez Mitrovića i šut, ali Bazunu još jednom maestralno brani.

58. minut: Prva izmena na meču, Braunija je zamenio Robinson.

57. minut: Sjajan pas u prostor Tadića, utrčao je Đuričić, zavrnuo je ka Mitroviću, šut iskosa sa desetak metara, ali Bazunu fenomenalno brani nogom.

55. minut: Centaršut Mekklina na drugu stativu u peterac, ali loptu nije uštopovao Brauni, pobegla lopta, pobegla i šansa.

49. minut: Brauni je u skoku na pola terena rukom udario Pavlovića u glavu i dobio žuti karton.

2. POLUVREME:

42. minut: Pokušava i Kostić sa 18 metara iskosa sa desne strane, lopta ide pravo u naručje Bazunua.

39. minut: Vlahović na ivici kaznenog grudima spušta loptu za Mitrovića, koji hvata volej, Bazunu sjajno brani.

30. minut: U našem Petercu Ajdah h je faulirao Pavlovića i dobio žuti karton.

28. minut: Umalo veliki kiks, ali je istrčao Rajković i u poslednji čas na 13 metara zgrabio loptu ispred rivala, Pavlović je bio zastao pre vremena.

26. minut: Probali su Irci iz slobodnjaka, šut u golmanov ugao, Rajković siguran.

24. minut: Greška na našem delu terena, opasan napad Iraca, na 17 metara s leđa Đuričić obara rivala i dobija žuti karton.

20. minut: Tadić je izveo korner sa desne strane, na prvoj stativi našao se Milinković-Savić i glavom matirao Bazunua, Republika Irska - Srbija 0:1.

18. minut: Hendrik jemožda i napravio faul u napadu, ali se dočepao lopte, šutirao je sa 18 metara, bacio se Rajković, lopta je fijuknula pola metra od stative.

16. minut: Šut Gudelja, novi, sada sa dvadesetak metara, lopta je išla pravo u golmana.

15. minut: Šut Gudelja sa više od 30 metara, nije se Bazunu dao iznenaditi.

10. minut: Loše vraćena lopta Mitrovića, otvorila se šansa za Irce, na kraju je probao glavom Ajdah, lopta je prošla metar od stative, uz to je bio i ofsajd.

5. minut: Greška Iraca, vraćena lopta u kazneni, dočepao je se Vlahović, iskosa na osam metara od gola, imao je rivala na leđima, ali je bio sam ispred golmana Bazunua, šutirao je, lopta je čuvara mreže pogodila u butinu.

2. minut: Dobar centaršut Kostića sa leve strane u peterac, Đuričić je skočio, ali je njegov šut glavom izblokiran, usledio je korner.

1. POLUVREME:

U Meču sa Luksemburgom, prilikom postizanja trećeg gola, povredio se najbolji strelac nacionalnog tima u istoriji (43 gola) Aleksandar Mitrović.

Selektor Dragan Stojković rešio je da na teren, ipak, pošalje napadača Fulama u tandemu sa Dušanom Vlahovićem iz Fjorentine.