KRAH MAĐARA Vicešampioni Evrope neumoljivi (VIDEO)
EPA-EFE/NEIL HALL

Vicešampion Evrope Engleska pobedila je u Londonu Andoru 4:0 u 5. kolu evropskih kvalifikacija za Mondijal u Kataru.

Na Vembliju Engleska je povela u 18. minutu golom Džesija Lingarda, prednost je udvostručio Hari Kejn iz jedanaesterca u 72. minutu, treći gol na utakmici postigao je Lingard u 78. minutu, a konačan rezultat postavio je Bukajo Saka u 85. minutu.

U drugoj utakmici u I grupi Albanija je na Elbasan areni pobedila Mađarsku 1:0.

Jedini gol postigao je Armando Broja u 84. minutu, delovalo je kao da sam sebe dribla dok je išao ka kaznenom, a onda je opalio iskosa i iznenadio loše postavljenog golmana.

U C grupi Bugarska je u Sofiji pobedila Litvaniju golom Ivajla Čočeva u 82. minutu.

U utakmici u J grupi Island je u Rejkjaviku odigrao neršeno 2:2 sa Severnom Makedonijom.

Makedonski tim je imao dva gola prednosti, posle pogodaka Darka Velkovskog u 12. i Ezgjana Alioskog.

U 64. minutu posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda je poništen gol Islanda, koji je postigao Kari Arnason. Gol za Island postigao je Brinjar Ingi Bjarnason u 78. minutu, a bod domaćima obezbedio je Andri Gudjonsen u 84. minutu.