BIH DO REMIJA U FRANCUSKOJ Crnogorci do boda golom u 97. minutu (VIDEO)
EPA-EFE/Stian Lysberg Solum

Nastavljene su evropske kvalifikacije za Mondijal u Kataru 2022.

U grupi gde se nalazi i selekcija Srbije Luksemburg je na svom terenu pobedio Azerbejdžan sa 2:1 golovima Gonkalvesa u 8. i Rodrigesa u 28. minutu.

Francuska i BIH odigrali su nerešeno 1:1 u Strazburu. Edin Džeko je doveo goste u vođstvo u 36. minutu, a izjednačio je Antoan Grizman četiri minuta kasnije.

U 51. minutu igrač domaće selekcije Žil Kunde dobio je crveni karton.

Rusija i Hrvatska odigrali su u Moskvi nerešeno 0:0 u meču H grupe.

U istoj grupi nerešeno su odigrali Slovenija i Slovačka (1:1), dok je Malta savladala Kipar (3:0).

Norveška i Holandija odigrali su u G grupi nerešeno 1:1. Gol za domaću selekciju u Oslu postigao je Erling Haland u 20. minutu, a bod Holandiji doneo je Devi Klasen u 37. minutu.

U istoj grupi Crna Gora je u nadoknadi došla do boda na gostovanju Turskoj (2:2) golom Radunovića u 97. minutu, a Letonija je na svom terenu pobedila Gibraltar sa 3:1.

Austrija je pobedila Moldaviju 2:0 golovima Baumgartnera u nadoknadi prvog poluvremena i Arnautovića u nadoknadi drugog poluvremena.