FUDBAL SE NE VRAĆA KUĆI! Italija je novi šampion Evrope, Donaruma heroj "azura"!

Reprezentacija Italije novi  je šampion Evrope. Bio je ovo neizvestan meč, a "azuri" su slavili nakon penala.

Engleska je odlično započela meč, već u drugom minutu Luk Šo je doneo prednost "gordom albionu".

FUDBAL SE NE VRAĆA KUĆI! Italija je novi šampion Evrope, Donaruma heroj

U narednom periodu Engleska je nastavila sa napadima, ali uspeo je Donaruma da sačuva gol "azura".

Do kraja drugog poluvremena, Italija je imala nekoliko šansi, ali nisu uspeli da ih iskoriste.

Italija je do izjednačenja došla u 66. minutu kada je precizan bio Bonući koji tako postao najstariji strelac u istoriji Evropskog prvenstva.

Do kraja meča, obe ekipe su se trudile da postignu gol, ali bilo je jasno da će se igrati produžeci.

U produžecima nismo se nagledali atraktivnog fudbala i sve je već mirisalo na izvođenje jedanaesteraca.

Kod izvođenja jedaneasteraca  Engleska i Italija su započele golovima, a zatim Pikford odbranio Belotiju.

Ipak, kada su svi pomislili da se "fudbal vraća kući", Rašford je promašio penal, a zatim je Donauruma odbranio Sanču.

Meč loptu za "azure" imao je Žoržinjo, ali Pikford je to odbranio.

Ipak, ni Saka sa druge strane nije postigao penal, njegov šut odbranio je Donaruma kojij je postao heroj svoje reprezentacije.

Italija je tako pod drugi put postala šampion Evrope.

Engleska - Italija (1:1) (2:3 nakon penala)

STADION: Vembli

SUDIJA: Bjorn Kujpers.

Engleska: Pikford, Šo, Voker)Od 119. Volker), Stons, Megvajer, Tripije (Od 69. Saka), Rajs (Od 73. Henderson, Od 119. Henderson), Filips, Maunt(Od 99. Griliš), Kejn, Sterling.

Italija: Donaruma, Di Lorenco, Bonući, Kijelini, Emerson(Od 117. Lorenci), Barela (Od 54. Kristante), Žoržinjo, Verati(Od 96. Lokateli), Kijeza, Imobile (Od 54. Imobile), Insinje.

Kraj produžetaka - Na redu su penli

116. minut - Pokušao je Saka, ali oduizeli su mu loptu defanzivci "azura"

112. minut - Žoržinjo je doibio žuti karton

107. minut - Snažan šut Bernardeskog, ali siguran Pikford

EPA/ Carl Recine

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Kraj prvog produžetka - Rezultat je ostao isti

102. minut - Strašna šansa za Italiju, ipak lopta je pogodila Pikforda koji se sjajno snašao

96. minut - Sada je pokušao Filips

95. minut -. Odlična šansa za Sterlinga, ali ništa od gola

91. minut - Počeo je prvi produžetak

90. minut - Igraće se još šest minuta

84. minut - Umesto povređenog Kijeze, umesto njega u igru ulazi Bernardski

80. minut - Italija sa deset igrača na terenu, još uvek nije izvršena izmena

79. minut - Lekarski tim ukazuje pomoć Federiku KIjezi, da li je ovo kraj utakmice za njega?

74. minut - Italija vrši presing, sada je šansu imao Kristante

72. minut - Fenomenalan, ali neuspešan pokušaj Veratija

66. minut - Gooool! Bonući je postigao gol

63. minut - Pokušao je Stouns glavom, izborio je korner za "gordi albion"

61. minut - Federiko Kijeza je uputio snažan udarac, ali Pikford je uspeo da odbarni

56. minut - Ponovo je imao šansu Insinje, ali brani Pikford

54. minut - Žuti karton dobio je Bonući

50. minut - Drugi put Insinje je prebcio gol iz slobodnog udarca

47. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio Nikolo Barela

46. minut -  Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena - Engleska na pauzu ide sa vođstvom od 1:0

45. minut - Pokušao je Imobile, a zatim i Verati.

40. minut - Dobar centaršut Marka Veratija, ali Stoun je ponovo odlično reagovao

35. minut - Šou šalje loptu Kejnu, ipak nije uspeo da dođe do nje

34. minut - Prva prava prilika za Italiju, ali Kijeza nije bio precizan

32. minut - Dobro su kombinovali Italijani do kaznenog prostora rivala,ali onda se spetaljao Insinje, a ni Verati se nije najbolje snašao

26. minut - Jako loš šut uputio je Insinje iz velike udaljenosti

21. minut  - Povredio se Žoržinjo nakon nezgodnog duela, još uvek se ne zna da li će nastaviti meć

17. minut - Šalju igrači Italije loptu napred, ali Stouns je sjajno reagovao

12. minut - Donaruma je imao sjajnu intervicu posle kornera za Englesku

9. minut - Lopta je ponovo šesnaestercu Italije, uspeo je Kjelini da je se ređo

6.minut - Faul napravljen nad Kijezom. Izveo je slobodan udarac Insinje,ali lopta je otišla preko gola

3. minut - Gooool! Luk Šo je doneo vođstvo Engleskoj

2. minut - Prvi korner za Italiju. Insinje je uputio dobar centaršut, ali sjajno su se snašli defanzivci Engleske.

1. minut - Utakmica je počela

19.34 - Dobrodošli na naš blog posvećen finalu Evropskog prvenstva u fudbalu.