STRELCI: Sterling u 75. i Kejn u 86. minutu.

Stadion: Vembli u Londonu. Sudija: Dani Makeli (Holandija).

ENGLESKA: Pikford, Voker, Megvajer, Stons, Tripije, Filips, Rajs (od 88. Henderson), Šo, Saka (od 68. Griliš), Kejn, Sterling.

NEMAČKA: Nojer, Ginter (od 88. Džan), Humels, Ridiger, Kimih, Kros, Gorecka, Gosens (od 88. Sane), Haverc, Miler (od 90+2. Miler), Verner (od 68. Gnabri).

Engleska je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva! Gordi Albion je bio bolji od Nemačke - 2:0, stigao do najboljih osam na Starom kontinentu, sa otvorenim žrebom sve do finala. Vratili su Englezi tako Nemcima za debakl sa Mondijala u Južnoj Africi, kad su Panceri pobedili 4:0, ali je Engleska bila drastično oštećenja zbog nepriznatog regularnog gola Frenka Lamparda. Englezima je ovo prva pobeda protiv Nemačke na velikim takmičenjima posle tačno 55 godina i legendarnog finala Mondijala 1966. godine.

Nije Engleska blistala, naprotiv, mnogo bolje šanse je imala Nemačka, ali su izabranici Joakima Leva skupo platili promašaje Vernera i Milera. Golovi Sterlinga i Kejna bili su dovoljni Englezima da prođu dalje, i to bez primljenog gola u prve četiri odigrane utakmice.

Englezi sad čekaju pobednika duela Švedska - Ukrajina i meč četvrtfinala će igrati u Rimu. Nemci posle ovog poraza počinju novu "eru", umesto Joakima Leva će posle 13 godina na klupu sesti Hansi Flik.

EPA-EFE/Justin Tallis

Tok meča mogli ste da pratite uživo na portalu alo.rs

KRAJ!

86. minut - GOOOOOOL! Kazna za promašaj Milera! Kejn, konačno! Prvi gol na turniru, za overu velike pobede Engleza

81. minut - stoodstotna šansa za Milera, izašao je sam na Pikforda, ali je promašio ceo gol

77. minut - žuti karton za Megvajera i slobodan udarac za Nemce na 18 metara, ali ga je loše izveo Miler

75. minut - GOOOOOL! Sterling! Treći gol krilnog napadača Mančester Sitija na EP, asistent je Luk Šo

72. minut - Gosens dobija javnu opomenu

68. minut - prve izmene na utakmici, Gnabri menja Vernera, a Griliš je ušao umesto Sake

57. minut - obećavajući kontranapad tandema Čelsija Haverc - Verner, ali na kraju od svega korner

48. minut - odličan udarac Haverca sa oko 18 metara, ali je fenomenalno odbranio Pikford

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. minut - Humels je spasio siguran gol fenomenalnim startom na loptu ispred Harija Kejna

45. minut - Filips faulira Krosa i dobija javnu opomenu

43. minut - slobodan udarac za Engleze, iskosa sa 30-tak metara, od svega korner za Englesku

32. minutu - velika šansa za Vernera, izašao je sam na Pikforda, ali mu je golman Evertona ušao u šut i odbranio čist zicer

27. minut - ponovo Megvajer glavom, sa sedam osam metara, ali je bio ometan od Gosensa, pa je loše zahvatio loptu glavom

26. minut - pritisak Engleza, novi korner

25. minut - ponovo slobodan udarac za Engleze i žuti karton za Gintera, prvi za Nemce na ovom meču

23. minut - novi centaršut iz slobodnog udarca, ali nije bilo opasnosti za gol Nemačke

17. minut - Megvajer posle konera glavom šutira slabo, pravo u Nojera

16. minut - Sterling je odlično raspalio po lopti sa 25 metara, ali je Nojer odlično reagovao i odbranio

13. minut - slobodan udarac, takozvani "skraćeni korner" za Engleze, ali nije bilo opasnosti ga gol Nojera

7. minut - žuti karton za Rajsa, slobodan udarac za Nemce sa 17 metara

4. minut - prvi korner na utakmici, za Nemačku

2. minut - slobodan udarac za Engleze, ali ništa od svega toga